• خانه
  • اخبار
  • به نظر می رسد محققان به الکترولیت یک باتری سدیم برخورد کرده اند

به نظر می رسد محققان به الکترولیت یک باتری سدیم برخورد کرده اند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
به نظر می رسد محققان به الکترولیت یک باتری سدیم برخورد کرده اند


تصویر یک قطعه فلز که توسط پوسته ای سفید رنگ احاطه شده است.

بزرگنمایی / فلز سدیم تقریباً در هر محیطی که روی زمین با آن مواجه شود با چیزی واکنش می دهد. در اینجا، یک برش تازه نشان می دهد که واکنش های آن با هوا چقدر گسترده است. (اعتبار: گتی ایماژ)

باتری های مبتنی بر لیتیوم عالی هستند، با ترکیبات شیمیایی الکترودهای مختلف که به آنها اجازه می دهد برای کاربردهای مختلف استفاده شوند. مشکل آنها ربطی به عملکرد آنها ندارد. چالشی که ما با آن روبرو هستیم این است که می خواهیم انجام دهیم زیاد روی باتری ها؛ اگر همه آنها از لیتیوم استفاده کنند، بدون شک با مشکل تامین مواجه خواهیم شد.

یکی از راه حل های بالقوه این است که به سادگی لیتیوم را با یک یون متفاوت جایگزین کنید. باتری‌های جایگزین ممکن است به خوبی گزینه‌های لیتیومی در همه مکان‌های مختلفی که در حال حاضر از آنها استفاده می‌کنیم، نباشند. آنها فقط باید در یک کار به اندازه کافی خوب باشند تا نیاز به چسباندن لیتیوم در همه جا را برطرف کنند.

این دلیلی است که در پس برخی از علاقه به باتری های مبتنی بر سدیم وجود دارد. سدیم بسیار فراوان و در نتیجه ارزان است، و می توان آن را در زمانی که در باتری استفاده می شود شبیه لیتیوم کرد. اما باتری‌های سدیمی همیشه دارای خطراتی مرتبط با تمایل سدیم به واکنش‌های انفجاری هستند. اما یک الکترولیت جامد اخیراً توسعه یافته نشان می دهد که حداقل می توان بر برخی از چالش های مرتبط با سدیم غلبه کرد.

خواندن 12 پاراگراف باقی مانده | نظرات