منو سایت

  • خانه
  • به درخواست دولت چین ، اپل برنامه محبوب قرآن را از فروشگاه App حذف کرد

به درخواست دولت چین ، اپل برنامه محبوب قرآن را از فروشگاه App حذف کرد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

یک برنامه iOS به نام قرآن مجید برای خواندن و گوش دادن به قرآن در حال حرکت استفاده شد. اما ظاهراً این برنامه به درخواست دولت محلی چین از فروشگاه App Store چین حذف شده است. اپل قبلاً به درخواست دولت چین برخی از برنامه ها را از فروشگاه خود حذف کرده است. با این حال ، این کار برای گروهی از برنامه ها زودتر از یک برنامه واحد انجام شد.

پیشتر در دسامبر 2020 ، اپل 46000 برنامه را از فروشگاه خود حذف کرد. با این حال ، گزارش ها نشان می دهد که حرکت اخیر تنها بر روی یک برنامه خاص متمرکز شده است.

وب سایت سانسور اپل ابتدا به حذف برنامه قرآن مجید برای iOS و WatchOS اشاره کرد. توسعه دهنده این برنامه در مصاحبه با بی بی سی نیوز اعلام کرد:

“به گفته اپل ، برنامه ما به نام قرآن مجید از فروشگاه برنامه چینی حذف شده است. زیرا این برنامه دارای محتوای غیرقانونی است. “ما با مقامات سایبری چین و مقامات مربوطه برای حل این مشکل همکاری می کنیم.”

کارشناسان معتقدند محتوای غیرقانونی مربوط به متون دینی قرآن است. با این حال ، دولت چین اسلام را به عنوان یک دین به رسمیت شناخته است. اپل و دولت چین از اظهارنظر خودداری کردند. با این حال ، برنامه قرآن مجید از طریق فروشگاه App در مناطق دیگر در دسترس است.

حذف برنامه قرآنی محبوب اپل از App Store به درخواست دولت چین برای اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.