• خانه
  • اخبار
  • «بقالی‌های تاریک» در آمستردام باعث می‌شوند ساکنان از آن بپرند

«بقالی‌های تاریک» در آمستردام باعث می‌شوند ساکنان از آن بپرند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
«بقالی‌های تاریک» در آمستردام باعث می‌شوند ساکنان از آن بپرند


پیک دوچرخه یک شرکت تحویل غذا

بزرگنمایی / یک پیک دوچرخه از شرکت تحویل مواد غذایی Gorillas یک کوله پشتی با آرم این استارتاپ را برای تحویل خرید در برلین در راه است. (اعتبار: توبیاس شوارتز | گتی)

در می 2021، شرکت تحویل مواد غذایی Zapp به یک گاراژ کوچک نقل مکان کرد که بین ساختمان‌های مسکونی آجر قرمز در خیابانی مسکونی به نام Fagelstraat در شمال غربی آمستردام له شده بود. بسیاری از مردم محلی هرگز در مورد مغازه های تاریک نشنیده اند، برنامه های کاربردی فروشگاه های مواد غذایی کوچک برای ارسال لوازم محلی استفاده می شود. الکس محلی (نام واقعی او نیست) گفت: «ما دقیقاً نمی‌دانستیم که آنها چه کار می‌کنند یا چه نوع تجارتی است.

در کمتر از یک سال، این گاراژ کوچک Fagelstraat به نمونه‌ای بارز از برخورد مغازه‌های تاریک با همسایگان محلی تبدیل شده است. الکس که هفت سال در خیابان زندگی کرده است و برای جلوگیری از درگیری بیشتر با سواران خواست نامش فاش نشود، می‌گوید در حال حاضر روزانه 10 تا 15 بار تحویل داده می‌شود و کامیون‌های غول‌پیکر مرتباً جاده باریک را مسدود می‌کنند. او می‌گوید: «این یک تجارت 24 ساعته است، بنابراین سواران تا دیروقت شب و صبح زود وارد و خارج می‌شوند. ساعت 2 صبح اغلب افرادی را می بینم که جلوی پنجره من می ایستند، سیگار می کشند و در حین استراحت با صدای بلند صحبت می کنند.” الکس گفت که یک ماه بعد، زمانی که تنش ها به پایان رسید، سواران و ساکنان شروع به دعوا کردند. او گفت: «چند بار بود که تقریباً دعوا می کردم. “یک [rider] کاملا در صورت من بود خیلی ترسناک بود.”

در طول سال گذشته، از آنجایی که برنامه های کاربردی تحویل مواد غذایی Gorillas، Getir، Flink و Zapp برای تسلط بر بازار هلند رقابت می کنند، گسترش مغازه های تاریک به سرعت افزایش یافته است. از ژانویه، 31 مغازه تاریک تنها در آمستردام وجود داشت. یارا ویمر، تحلیلگر شرکت تحقیقاتی و مشاوره کانتار، گفت که هلند این شرکت ها را جذب می کند زیرا این کشور کوچک، پرجمعیت و مسطح است و این بدان معناست که کار پیک های آنها آسان است. تقاضا نیز در حال رشد است. به گفته ویمر، تعداد مصرف‌کنندگان هلندی که از برنامه‌های تحویل غذا استفاده می‌کنند، بین سال‌های 2021 تا ژانویه 2022 بیش از 700000 نفر سه برابر شده است. اما از آنجایی که این چهار اپلیکیشن برای فروشگاه‌های تاریک در مناطق مسکونی مبارزه می‌کنند تا بتوانند تحویل سریع‌تری ارائه دهند، شکایت از سر و صدا، مسدود کردن پیاده‌روها توسط دوچرخه‌ها و افزایش ترافیک در سراسر کشور رایج شده است.

14 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات