• خانه
  • اخبار
  • بزرگترین معبد آزتک ها با بیش از 100 ستاره دریایی تزئین شده است

بزرگترین معبد آزتک ها با بیش از 100 ستاره دریایی تزئین شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بزرگترین معبد آزتک ها با بیش از 100 ستاره دریایی تزئین شده است


این اثر جزئیات ساختار داخلی ستاره دریایی و همچنین شکل کلی آن را حفظ می کند.  این یکی از 164 ستاره دریایی است که اخیراً در تأسیسات Templo Mayor در مکزیکو سیتی کشف شده است.

بزرگنمایی / این اثر جزئیات ساختار داخلی ستاره دریایی و همچنین شکل کلی آن را حفظ می کند. این یکی از 164 ستاره دریایی است که اخیراً در تأسیسات Templo Mayor در مکزیکو سیتی کشف شده است. (اعتبار: INAH)

کاهنان آزتک در Tenochtitlan یک کهکشان کامل از ستاره های دریایی را به خدای جنگ Witsilopochtli 700 سال پیش همراه با بسیاری از اقلام دیگر از نقاط دوردست امپراتوری آزتک هدیه کردند. باستان شناسان مؤسسه ملی مردم شناسی و تاریخ مکزیک (INAH) اخیراً کمکی به مکان تمپلو مایور، معبد اصلی در پایتخت آزتک، تنوچتیتلان، در مکزیکوسیتی امروزی کشف کردند.

آهویزوتل، ساحل به ساحل

پیشنهاد شامل 164 ستاره دریایی از گونه ای به نام نیدورلا آرماتا، کمتر به عنوان ستاره دریایی با چیپس شکلاتی شناخته می شود، زیرا بیشتر به رنگ خمیر شیرینی است، اما دارای لکه های تیره است. (او نام مستعار را با دیگران ستاره دریایی شکلاتی، Protoreaster nodosusکه یک استدلال عالی به نفع نام های علمی ارائه می دهد.) نیدورلا آرماتا در سواحل اقیانوس آرام از جنوب مکزیک تا پرو زندگی می کند، جایی که بر صخره های کم عمق صخره ها و مرجان ها آویزان است.

برای Tenochtitlan، نزدیکترین منبع ستاره دریایی شکلاتی نزدیک به 300 کیلومتر از پایتخت آزتک ها فاصله خواهد داشت. تکه‌های مرجانی که در همان پیشنهاد یافت می‌شوند تقریباً از همان فاصله، اما تقریباً در جهت مخالف – انتهای غربی خلیج مکزیک آمده‌اند. در آن زمان، این اشیاء از دورافتاده‌ترین بخش‌های شرقی و غربی امپراتوری آزتک‌ها می‌آمدند، مکان‌هایی که فرمانروای آزتک Ausotles اخیراً آن‌ها را فتح کرده بود.

14 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات