• خانه
  • اخبار
  • بر اساس یک مطالعه WHO در مورد مرگ و میر بیش از حد، این همه گیری در 2 سال اول باعث مرگ 15 میلیون نفر شد.

بر اساس یک مطالعه WHO در مورد مرگ و میر بیش از حد، این همه گیری در 2 سال اول باعث مرگ 15 میلیون نفر شد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بر اساس یک مطالعه WHO در مورد مرگ و میر بیش از حد، این همه گیری در 2 سال اول باعث مرگ 15 میلیون نفر شد.


زنی در حال تماشای پرچم های سفید در مرکز خرید ملی در 18 سپتامبر 2021 در واشنگتن دی سی است.  بیش از 660000 پرچم سفید به احترام آمریکایی هایی که در همه گیری کووید-19 جان خود را از دست دادند در اینجا به اهتزاز درآمد.

بزرگنمایی / زنی در حال تماشای پرچم های سفید در مرکز خرید ملی در 18 سپتامبر 2021 در واشنگتن دی سی است. بیش از 660000 پرچم سفید به احترام آمریکایی هایی که در همه گیری کووید-19 جان خود را از دست دادند در اینجا به اهتزاز درآمد. (اعتبار: گتی | چن منگتونگ)

بر اساس تحلیلی که روز پنجشنبه توسط سازمان بهداشت جهانی منتشر شد، تقریباً 14.91 میلیون نفر در سراسر جهان در سال‌های 2020 و 2021 به دلیل همه‌گیری کووید-19 جان خود را از دست دادند.

این تخمین – با فاصله اطمینان 95٪ از 13.3 میلیون تا 16.6 میلیون – به طور قابل توجهی بیشتر از تعداد مرگ و میرهای گزارش شده به طور مستقیم توسط COVID-19 در آن زمان است که طبق آمارهای رسمی حدود 5.42 میلیون است. اما تخمین های مرگ و میر بیش از حد در تلاش هستند تا تعداد واقعی همه گیری ها – مرگ و میر مستقیم و غیرمستقیم – را به دست آورند. این تخمین با مقایسه تعداد مرگ و میرهای رخ داده در یک دوره معین با مواردی که انتظار می‌رود در آن دوره بر اساس داده‌های مدل‌سازی و مرگ‌ومیر تاریخی رخ دهد، انجام می‌شود. چنین مدل‌سازی‌ای تفاوت‌های تاریخی را نیز در نظر می‌گیرد، مانند مرگ و میر کمتر قاچاق و آنفولانزا در طول همه‌گیری به دلیل محدودیت‌های حرکتی و بهداشتی.

بنابراین، تخمین مرگ بیش از حد نه تنها مرگ‌های گزارش‌شده ناشی از کووید-19، بلکه مرگ‌های اعلام‌نشده ناشی از کووید-19 و مرگ‌های غیرمستقیم ناشی از کووید-19 را نیز پوشش می‌دهد. اینها ممکن است شامل افرادی باشد که در اثر شرایط قابل پیشگیری و غیر کووید می‌میرند، زیرا مراقبت‌های بهداشتی را به تأخیر انداخته‌اند یا از ترس آلوده شدن اجتناب کرده‌اند، یا به این دلیل که سیستم سلامت آنها مملو از بیماران مبتلا به کووید-19 بوده و قادر به ارائه مراقبت‌های بهینه نیست.

5 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات