• خانه
  • اخبار
  • بر اساس یک مطالعه بزرگ، کووید باعث ایجاد خطرات قلبی عروقی طولانی مدت می شود

بر اساس یک مطالعه بزرگ، کووید باعث ایجاد خطرات قلبی عروقی طولانی مدت می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بر اساس یک مطالعه بزرگ، کووید باعث ایجاد خطرات قلبی عروقی طولانی مدت می شود


تکنسین های اشعه ایکس در روز سه شنبه 1 فوریه 2022 از قفسه سینه یک بیمار مبتلا به کووید-19 واکسینه نشده در کف ICU در بیمارستان هارتفورد در هارتفورد، کانکتیکات، ایالات متحده عکس می گیرند.

بزرگنمایی / تکنسین های اشعه ایکس در روز سه شنبه، 1 فوریه 2022، از قفسه سینه یک بیمار مبتلا به کووید-19 واکسینه نشده در کف ICU در بیمارستان هارتفورد در هارتفورد، کانکتیکات، ایالات متحده عکس می گیرند (اعتبار: گتی | بلومبرگ)

حمله COVID-19 می تواند عواقب جدی برای قلب و عروق خونی داشته باشد. افرادی که از این عفونت بهبود می یابند، در یک سال پس از بهبودی، به طور قابل توجهی در معرض خطر ابتلا به هر یک از 20 بیماری جدی قلبی عروقی هستند. این اختلالات عبارتند از نارسایی قلبی، سکته مغزی، فیبریلاسیون دهلیزی و سایر آریتمی ها، میوکاردیت (التهاب قلب) و لخته شدن خون در ریه ها.

خطرات قلبی عروقی با شدت عفونت افزایش می یابد – به این معنی که افرادی که به مراقبت های ویژه برای COVID-19 نیاز دارند با بالاترین خطر قلبی عروقی روبرو هستند. اما در مجموع، به نظر می‌رسد که ویروس همه‌گیر بی‌رویه است، سیستم قلبی عروقی را ویران می‌کند و خطرات را برای همه گروه‌های بیماران، از مبتلایان به بیماری خفیف گرفته تا افراد جوان، بدون شرایط زمینه‌ای یا بیماری‌های قلبی عروقی از قبل موجود، افزایش می‌دهد.

این همه بر اساس یک مطالعه دسترسی آزاد شامل بیش از 11 میلیون جانباز است که این هفته در Nature Medicine توسط محققان در VA St. سیستم مراقبت بهداشتی لوئیس و دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس.

14 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات