• خانه
  • اخبار
  • بریتیش پترولیوم از سهام شرکت نفت روسیه صرف نظر کرد و شل از نورد استریم 2 خارج شد

بریتیش پترولیوم از سهام شرکت نفت روسیه صرف نظر کرد و شل از نورد استریم 2 خارج شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بریتیش پترولیوم از سهام شرکت نفت روسیه صرف نظر کرد و شل از نورد استریم 2 خارج شد


سیلوئت صنعتی افسرده.

بزرگنمایی / کارخانه ایزومریزاسیون در دمای پایین در پالایشگاه نووکویبیشفسک، یکی از شرکت های تابعه شرکت نفت روس نفت، در شهر نووکویبیشفسک روسیه. (اعتبار: اگور آلیف / TASS)

شل امروز اعلام کرد که از خط لوله گاز متوقف شده نورد استریم 2 خارج می شود و می خواهد سهام خود را در پروژه های مختلف نفت و گاز در روسیه در حالی که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به اوکراین حمله می کند، بفروشد.

تصمیم برای خروج از سرمایه گذاری نورد استریم 2 چند روز پس از آن گرفته می شود که اولاف شولز صدراعظم آلمان عملاً این پروژه را با تعلیق صدور گواهینامه آن نابود کرد. این شرکت هلندی حدود نیمی از قیمت خط لوله را با چهار شرکت انرژی اروپایی دیگر تقسیم کرد. گازپروم، شرکت گاز تحت کنترل دولت روسیه، نیمی دیگر را پوشش داد. شل همچنین سهام قابل توجهی در دو پروژه نفت و گاز دیگر در روسیه دارد.

اگر گازپروم نتواند خریدار پیدا کند یا مجبور به حذف قابل توجهی شود، مجموع این اقدامات ممکن است میلیاردها دلار برای گازپروم هزینه داشته باشد. با توجه به احساسات کنونی بین المللی، دومی محتمل تر به نظر می رسد. بر اساس گزارش فایننشال تایمز، به طور کلی، پروژه های نفت و گاز حدود 5 درصد از تولید سالانه این شرکت را تشکیل می دهند.

7 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات