• خانه
  • اخبار
  • برنده تور دو فرانس چند کالری می سوزاند؟

برنده تور دو فرانس چند کالری می سوزاند؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
برنده تور دو فرانس چند کالری می سوزاند؟


سوارکار تیم جامبو-ویسما بلژیکی ووت ون آئرت در اولین مرحله از صد و نهمین دوره مسابقه دوچرخه‌سواری تور دو فرانس در کپنهاگ، دانمارک، در 1 ژوئیه 2022 به خط پایان می‌رود.

بزرگنمایی / سوارکار تیم جامبو ویسما بلژیکی ووت ون آئرت در اولین مرحله از صد و نهمین دوره مسابقه دوچرخه‌سواری تور دو فرانس در کپنهاگ، دانمارک در 1 ژوئیه 2022 به خط پایان می‌رود (اعتبار: توماس سامسون/گتی)

تصور کنید از شروع مرحله 12 تور دو فرانس امسال رکاب بزنید. اولین کار شما این است که تقریباً 20.6 مایل (33.2 کیلومتر) به سمت قله Col du Galibier در رشته کوه های آلپ فرانسه رکاب بزنید و حدود 4281 فوت (1305 متر) افزایش ارتفاع داشته باشید. اما این تنها اولین صعود از سه صعود بزرگ برای روز شماست. سپس با قله Col de la Croix de Fer روبرو می شوید و سپس مرحله 102.6 مایلی (165.1 کیلومتری) را با صعود به صعود معروف Alpe d’Huez با 21 سنجاق سر به پایان می رسانید.

در مناسب‌ترین روز زندگی‌ام، حتی ممکن است نتوانم مرحله 12 را کامل کنم – خیلی کمتر این کار را در کاری که از راه دور نزدیک به پنج ساعت طول می‌کشد که برنده سفر را کامل کند، انجام دهم. و مرحله 12 تنها یکی از 21 مرحله ای است که در 24 روز از تور تکمیل می شود.

من یک فیزیکدان ورزشی هستم و تقریباً دو دهه است که تور دو فرانس را با استفاده از داده های زمین – مانند آنچه برای مرحله 12 توضیح دادم – و قوانین فیزیک مدل کرده ام. اما هنوز نمی توانم توانایی های فیزیکی لازم برای تکمیل معروف ترین مسابقه دوچرخه سواری جهان را درک کنم. تنها تعداد کمی از نخبگان می توانند مرحله ای از تور دو فرانس را در زمانی که به جای روز در ساعت اندازه گیری می شود به پایان برسانند. دلیل اینکه آن‌ها می‌توانند کاری را انجام دهند که بقیه ما فقط می‌توانیم در مورد آن آرزو کنیم، این است که این ورزشکاران می‌توانند مقادیر زیادی انرژی تولید کنند. قدرت سرعتی است که دوچرخه سواران انرژی می سوزانند و انرژی که می سوزانند از غذایی که می خورند حاصل می شود. و در طول تور دو فرانس، دوچرخه سوار برنده معادل تقریباً 210 بیگ مک را می سوزاند.

11 پاراگراف باقی مانده را بخوانید | نظرات