• خانه
  • اخبار
  • برنامه Google Android اکنون می تواند 15 دقیقه آخر تاریخچه جستجو را حذف کند

برنامه Google Android اکنون می تواند 15 دقیقه آخر تاریخچه جستجو را حذف کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
برنامه Google Android اکنون می تواند 15 دقیقه آخر تاریخچه جستجو را حذف کند


برنامه Google Android اکنون می تواند 15 دقیقه آخر تاریخچه جستجو را حذف کند

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: رون آمادئو)

گوگل بالاخره یک ویژگی «حذف تاریخچه» را راه‌اندازی می‌کند که 15 دقیقه آخر جستجوی برنامه جستجوی Google برای اندروید را حذف می‌کند. «حذف تاریخچه» در ماه می در Google I/O 2021 معرفی شد و دو ماه بعد به اپلیکیشن iOS رسید، اما بنا به دلایلی تقریباً یک سال طول کشید تا به اندروید آمد. با این حال، طبق بیانیه ای که گوگل در آخر هفته به The Verge داده بود، سرانجام منتشر شد.

اگر می‌خواهید چند دقیقه آخر تاریخچه جستجوی خود را حذف کنید، برنامه جستجوی Google را از طریق نماد برنامه باز کنید (سایر نقاط ورودی، مانند ویجت نوار جستجو، رابط کاربری صحیح را نشان نمی‌دهند)، روی عکس نمایه خود ضربه بزنید. گوشه سمت راست بالا و شما باید یک گزینه جدید “حذف 15 دقیقه آخر” را در بالای منوی بازشو ببینید. اگر هنوز تنظیمات را نمی‌بینید، سعی کنید برنامه را به آخرین برنامه‌ها بکشید و دوباره باز کنید، که آخرین پیکربندی ابر بارگیری می‌شود.

حذف سابقه جستجو مانند حذف سابقه مرورگر شما است، اما گوگل سابقه جستجوی شما را در حساب ابری شما ذخیره می کند. همانطور که برنامه توضیح می دهد، تاریخچه جستجوی Google “چیزهایی را که جستجو می کنید، نتایجی که کلیک می کنید و داستان هایی که می خوانید” را در هنگام استفاده از برنامه Google یا Google.com ردیابی می کند. اگر جستجوی صوتی انجام دهید، گوگل موقعیت مکانی شما را به همراه صدا می گیرد. از عبارات جستجو برای نمایش تبلیغات مرتبط تر، البته برای پیش بینی های جستجوی آینده و نمایش محتوا در Google Discover نیز استفاده می شود.

1 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات