• خانه
  • اخبار
  • برنامه ناسا برای صرف Ingenuity در زمستان مریخی

برنامه ناسا برای صرف Ingenuity در زمستان مریخی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
برنامه ناسا برای صرف Ingenuity در زمستان مریخی


در این تصویر مفهومی ارائه شده توسط ناسا، هلیکوپتر Ingenuity مریخ ناسا در حالی که مریخ نورد Perseverance 2020 ناسا در حال غلتیدن است، روی سطح سیاره سرخ ایستاده است.

بزرگنمایی / در این تصویر مفهومی ارائه شده توسط ناسا، هلیکوپتر Ingenuity مریخ ناسا در حالی که مریخ نورد Perseverance 2020 ناسا در حال غلتیدن است، روی سطح سیاره سرخ ایستاده است. (اعتبار: ناسا)

Ingenuity، هلیکوپتر خودمختار ناسا در مریخ، تنها پنج پرواز داشت. اما از اولین پرواز تاریخی خود در آوریل 2021، این هلیکوپتر 28 بار پرواز کرده است و مقدمات پرواز 29 در حال انجام است. بسته به میزان گرد و غبار و برنامه مریخ نورد Perseverance، این پرواز ممکن است اواخر این هفته انجام شود. اما اکنون Ingenuity با چالش جدیدی روبرو است: مشخص نیست که آیا هلیکوپتر از زمستان مریخی که در ماه جولای آغاز می شود جان سالم به در خواهد برد یا خیر.

از آنجایی که یک سال مریخی تقریباً دو سال روی زمین است و هلیکوپتر در نیمکره شمالی است، این اولین زمستان Ingenuity است. با نزدیک شدن به انقلاب، روزها کوتاه‌تر و شب‌ها طولانی‌تر می‌شوند و طوفان‌های گرد و غبار می‌توانند تکرار شوند. همه اینها به معنای نور کمتر خورشید برای پانل های خورشیدی نصب شده در بالای پره های دوار چرخشی 4 فوتی هلیکوپتر است. گرد و غبار روی صفحات خورشیدی اخیراً به عملیات فرودگر اینسایت مریخ ناسا پایان داده است، و تصور می‌شود که تأثیر سرما بر وسایل الکترونیکی در پایان مأموریت‌های Opportunity و Spirit Mars نقش داشته است.

19 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات