• خانه
  • اخبار
  • برخی از مک ها نسبت به گذشته به روز رسانی های کمتری دریافت می کنند. به همین دلیل مشکل دارد

برخی از مک ها نسبت به گذشته به روز رسانی های کمتری دریافت می کنند. به همین دلیل مشکل دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
برخی از مک ها نسبت به گذشته به روز رسانی های کمتری دریافت می کنند. به همین دلیل مشکل دارد


برخی از مک ها نسبت به گذشته به روز رسانی های کمتری دریافت می کنند.  به همین دلیل مشکل دارد

(اعتبار: اوریش لاوسون)

هنگامی که macOS Ventura در اوایل این ماه معرفی شد، سیستم مورد نیاز آن به طور قابل توجهی سخت‌تر از سیستم عامل macOS Monterey بود که تنها هشت ماه پیش در زمان نگارش این مقاله منتشر شد. ونتورا به مکی نیاز دارد که در سال 2017 یا بعد از آن تولید شده باشد، و پشتیبانی از طیف وسیعی از مدل‌های مک با پشتیبانی مونتری را که بین سال‌های 2013 و 2016 عرضه شده‌اند، کاهش می‌دهد.

این مطمئناً تهاجمی‌تر از نسخه‌های جدید macOS چند سال پیش به نظر می‌رسد، جایی که الزامات سیستم تقریباً هر سال بیشتر می‌شود. اما واقعا چقدر بد است؟ آیا یک مک خریداری شده در سال 2016 به روز رسانی کمتری نسبت به نسخه خریداری شده در سال های 2012، 2008 یا 1999 دریافت می کند؟ و اگر چنین است، آیا توضیحی فراتر از اینکه اپل بخواهد کاربران بیشتری به مک های جدید و براق اپل سیلیکون روی آورند، وجود دارد؟

با استفاده از داده‌های وب‌سایت اپل و EveryMac.com، اطلاعاتی را در مورد بیش از دو دهه نسخه‌های مک جمع‌آوری کرده‌ایم—تقریباً همه چیزهایی که اپل بین iMac اصلی در اواخر سال 1998 و جدیدترین مک‌های اینتل در سال 2020 منتشر کرد. زمان عرضه هر مدل را ضبط کردیم. ، زمانی که اپل فروش هر مدل را متوقف کرد، آخرین نسخه رسمی پشتیبانی شده macOS برای هر سیستم و تاریخ هایی که آن نسخه های macOS آخرین به روز رسانی های نقطه خود را دریافت کردند (یعنی 10.4.11، 11.6) و آخرین اصلاحات امنیتی معمولی خود را دریافت کردند. (من یادداشت هایی در مورد نحوه انتخاب ساده و سازماندهی داده ها که در پایان این مقاله قرار داده ام) یادداشت کردم.

41 پاراگراف باقی مانده را بخوانید | نظرات