• خانه
  • اخبار
  • برای کمک به اوکراین، گوگل در حال راه اندازی یک سیستم هشدار حمله هوایی برای اندروید است

برای کمک به اوکراین، گوگل در حال راه اندازی یک سیستم هشدار حمله هوایی برای اندروید است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
برای کمک به اوکراین، گوگل در حال راه اندازی یک سیستم هشدار حمله هوایی برای اندروید است


Google Doodle برای روز استقلال اوکراین 2018

بزرگنمایی / Google Doodle برای روز استقلال اوکراین 2018 (اعتبار: Google)

حملات هوایی مبتنی بر تلفن های هوشمند یکی از بسیاری از حقایق وحشتناک زندگی در اوکراین امروزی است. در حالی که دولت اوکراین یک سیستم هشدار حمله هوایی دارد که در حال حاضر از طریق یک برنامه شخص ثالث در حال اجرا است، گوگل در تلاش است تا یک سیستم هشدار حمله هوایی را مستقیماً در اندروید بسازد. این شرکت راه حل را در وبلاگ گوگل بیان کرده است:

این غم انگیز است که میلیون ها نفر در اوکراین اکنون به سیگنال های حمله هوایی برای رسیدن به امنیت تکیه می کنند. بنا به درخواست و با کمک دولت اوکراین، ما شروع به پیاده سازی سیستم هشدار حمله هوایی سریع برای گوشی های اندرویدی در اوکراین کرده ایم. این کار علاوه بر سیستم های هشدار حمله هوایی موجود در کشور است و بر اساس سیگنال هایی است که قبلاً توسط دولت اوکراین ارائه شده است.

گوگل این ویژگی را از طریق سرویس‌های Google Play راه‌اندازی می‌کند، به این معنی که تقریباً برای هر تلفن اندرویدی باید کار کند. در حالی که به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل اندروید به طرز شرم‌آوری تنها بین درصد یک رقمی کاربران در یک سال توزیع می‌شوند، سرویس‌های Google Play از طریق فروشگاه Play به‌روزرسانی می‌شوند، بنابراین به‌محض اینکه گوشی آن‌ها برای به‌روزرسانی برنامه‌ها بررسی شود، به‌روزرسانی برای همه اتفاق می‌افتد.

معاون مهندسی اندروید، دیو برک، اطلاعیه ها این ویژگی جدید در توییتر، می‌گوید که هشدارها از همان سیستم هشدار کم تأخیر استفاده می‌کنند که تیم اندروید برای شناسایی زمین‌لرزه‌های اندروید طراحی کرده است. در حالی که سیستم تشخیص زلزله می تواند سیگنال زلزله خود را با جمع آوری داده های شتاب سنج از میلیون ها تلفن اندرویدی تولید کند، گوگل حملات هوایی را تشخیص نمی دهد و به سادگی یک مشتری برای سیستم هشدار دولت ایجاد می کند.

1 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات