• خانه
  • اخبار
  • بخش حریم خصوصی اپ استور اندروید از امروز شروع به گسترش کرده است

بخش حریم خصوصی اپ استور اندروید از امروز شروع به گسترش کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بخش حریم خصوصی اپ استور اندروید از امروز شروع به گسترش کرده است


به دنبال iOS 14، گوگل روز سه شنبه بخش حریم خصوصی اپلیکیشن ها را در پلی استور معرفی کرد. وقتی برنامه‌ای را در فروشگاه Play جستجو می‌کنید، همراه با بخش‌هایی مانند «درباره این برنامه» و «رده‌بندی‌ها و نظرات»، بخش جدیدی به نام «حریم خصوصی و امنیت داده» وجود خواهد داشت که در آن توسعه‌دهندگان می‌توانند اطلاعاتی را که جمع‌آوری می‌کنند توضیح دهند. گوگل سال گذشته از این ویژگی رونمایی کرد و بالاخره از امروز در پلی استور ظاهر می شود.

توجه داشته باشید که در حالی که بخش امروز به کاربران نشان داده خواهد شد، ممکن است توسط توسعه دهندگان تکمیل نشود. آخرین مهلت Google برای توسعه دهندگان برای ارائه اطلاعات حریم خصوصی 20 جولای است. حتی پس از آن، تمام این اطلاعات حریم خصوصی توسط توسعه دهنده ارائه می شود و اساساً روی سیستم افتخار کار می کند. در اینجا نحوه توصیف گوگل فرآیند توسعه دهنده آمده است:

شما تنها مسئول ارائه اظهارات کامل و دقیق در فهرست موجود در فروشگاه برنامه Google Play خود هستید. Google Play برنامه ها را مطابق با تمام الزامات خط مشی بررسی می کند. با این حال، ما نمی توانیم از طرف توسعه دهندگان در مورد نحوه پردازش داده های کاربر تصمیم گیری کنیم. فقط شما تمام اطلاعات مورد نیاز برای پر کردن فرم امنیت داده را دارید. هنگامی که Google متوجه مغایرت بین رفتار برنامه شما و بیانیه شما شود، ممکن است اقدامات مناسب از جمله اقدامات اجرایی را انجام دهیم.

پس از راه‌اندازی بخش، از توسعه‌دهندگان انتظار می‌رود که فهرستی از داده‌هایی را که جمع‌آوری می‌کنند، چرا جمع‌آوری می‌کنند و با چه کسانی به اشتراک می‌گذارند. صفحه پشتیبانی شامل لیست بزرگی از انواع داده ها برای مواردی مانند “مکان”، “اطلاعات شخصی”، “اطلاعات مالی”، “سایت های بازدید شده”، “مخاطبین” و انواع فایل های مختلف است. از توسعه‌دهندگان انتظار می‌رود که شیوه‌های امنیت داده‌های خود را فهرست کنند، از جمله اینکه آیا داده‌ها در حین انتقال رمزگذاری شده‌اند و آیا کاربران می‌توانند درخواست حذف داده‌ها را داشته باشند. همچنین مکانی برای پیروی از خط‌مشی خانواده Google Play وجود دارد که عمدتاً مجموعه‌ای از الزامات COPPA ایالات متحده و GDPR اتحادیه اروپا است.

2 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات