• خانه
  • اخبار
  • با کاهش آزمایشات و اقدامات بهداشتی، موارد کووید در سراسر جهان دوباره در حال افزایش است

با کاهش آزمایشات و اقدامات بهداشتی، موارد کووید در سراسر جهان دوباره در حال افزایش است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
با کاهش آزمایشات و اقدامات بهداشتی، موارد کووید در سراسر جهان دوباره در حال افزایش است


مدیر کل WHO آدروس آدانوم گبریسوس (l) و مدیر فنی WHO ماریا ون کرهوو در یک نشست مطبوعاتی روزانه در مورد COVID-19 در مقر WHO در 2 مارس 2020 در ژنو شرکت می کنند.

بزرگنمایی / مدیر کل WHO آدروس آدانوم گبریسوس (l) و مدیر فنی WHO ماریا ون کرهوو در یک نشست مطبوعاتی روزانه در مورد COVID-19 در مقر WHO در 2 مارس 2020 در ژنو شرکت می کنند. (اعتبار: گتی | Fabrice Coffrini)

پس از هفته ها کاهش، تعداد جهانی موارد COVID-19 اکنون در حال بازگشت است. این رشد نگرانی‌هایی را ایجاد می‌کند که ممکن است شاهد جهش دیگری در میان تسهیل اقدامات بهداشتی و افزایش زیرمجموعه omicron BA.2، قابل حمل‌ترین نسخه ویروس شناسایی‌شده تا کنون باشیم.

بر اساس آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی درباره وضعیت کووید-19، تعداد مبتلایان جدید هفتگی در جهان در هفته منتهی به 13 مارس 8 درصد افزایش یافته است که در مجموع به بیش از 11 میلیون مورد رسیده است. موارد ابتلا در غرب اقیانوس آرام، اروپا و آفریقا در حال افزایش است. کره، ویتنام، آلمان، فرانسه و هلند بیشترین تعداد موارد جدید را گزارش کرده اند.

دکتر تدروس آدانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، روز چهارشنبه در یک نشست توجیهی گفت: «این افزایش ها علیرغم کاهش آزمایش ها در برخی کشورها اتفاق می افتد، به این معنی که مواردی که می بینیم فقط نوک کوه یخ هستند».

9 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات