• خانه
  • اخبار
  • با میکرون آشنا شوید: ستاره شناسان نوع جدیدی از انفجار ستاره ای را کشف کرده اند

با میکرون آشنا شوید: ستاره شناسان نوع جدیدی از انفجار ستاره ای را کشف کرده اند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
با میکرون آشنا شوید: ستاره شناسان نوع جدیدی از انفجار ستاره ای را کشف کرده اند


انیمیشن هنری یک میکرون، نوع جدیدی از انفجار ستاره ای. اعتبار: رصدخانه جنوبی اروپا.

اخترشناسان انفجارهای گرما هسته‌ای بسیار موضعی را کشف کرده‌اند که از سطح سه ستاره کوتوله سفید می‌آیند – رویدادهای غیرمعمول کوتاه‌مدتی که آنها را میکرون می‌نامند. آنها شبیه به موارد جدید هستند، با این تفاوت که این انفجارها می توانند مقادیر عظیمی از مواد را فقط در چند ساعت بسوزانند، تقریباً معادل 3.5 میلیارد اهرام بزرگ جیزه. به گفته نویسندگان مقاله جدیدی که در مجله نیچر منتشر شده است، میکرون ها می توانند در کیهان رایج باشند. تشخیص آنها به سادگی دشوار است زیرا دوام زیادی ندارند.

Simone Scaringi، ستاره شناس دانشگاه دورهام در بریتانیا، یکی از نویسندگان این مقاله می گوید: «این پدیده درک ما از چگونگی وقوع انفجارهای گرما هسته ای در ستارگان را به چالش می کشد. ما فکر می‌کردیم که این را می‌دانیم، اما این کشف یک راه کاملاً جدید برای دستیابی به آنها ارائه می‌کند. این فقط نشان می‌دهد که جهان چقدر پویا است.»

اخترشناسان قرن هاست که از چیزهای جدید می دانند. اخترشناس قرن شانزدهمی تیکو براهه پس از مشاهده یک ابرنواختر در سال 1572 این اصطلاح را ابداع کرد و آن را در رساله خود توصیف کرد. استلای جدید (“درباره ستاره جدید”). این اصطلاحات تا دهه 1930 به جای یکدیگر استفاده می شدند، زمانی که دانشمندان شروع به تمایز بین رویدادها کردند زیرا علل و انرژی آنها کاملاً متفاوت به نظر می رسید. ستاره های جدید معمولاً نتیجه ستارگان جدید نیستند، همانطور که از نام آن پیداست، بلکه حاصل بقایای ستارگان باستانی به نام کوتوله های سفید هستند.

9 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات