• خانه
  • اخبار
  • با سقوط ارزهای دیجیتال، قیمت‌های پردازنده‌های گرافیکی جدید و استفاده شده همچنان کاهش می‌یابد

با سقوط ارزهای دیجیتال، قیمت‌های پردازنده‌های گرافیکی جدید و استفاده شده همچنان کاهش می‌یابد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
با سقوط ارزهای دیجیتال، قیمت‌های پردازنده‌های گرافیکی جدید و استفاده شده همچنان کاهش می‌یابد


Radeon RX 6800 و 6800 XT AMD.

بزرگنمایی / Radeon RX 6800 و 6800 XT AMD. (اعتبار: سام ماچکووچ)

کریپتوکارنسی سال سختی را پشت سر گذاشت. بیت کوین از ابتدای سال تاکنون بیش از 50 درصد کاهش یافته است، از حدود 48000 دلار در ژانویه به کمی بیش از 20000 دلار از زمان انتشار آن. سلسیوس، یکی از بانک‌های بزرگ ارزهای دیجیتال، برداشت‌های خود را در اوایل این هفته متوقف کرد و صرافی ارزهای دیجیتال کوین‌بیس، سه‌شنبه گذشته پس از توقف استخدام در ماه گذشته، دوری از اخراج را اعلام کرد.

ممکن است برای هرکسی که می‌خواهد در Coinbase کار کند یا به دلیل اینکه یک سلبریتی به آنها گفته است پولی را که به سختی به دست آورده است خرج یک عکس زشت از یک میمون کرده است، دلداری دهد، اما خبرهای خوبی برای رایانه‌ها و گیمرها وجود دارد. همانطور که توسط Tom’s Hardware پیگیری می شود، قیمت کارت های گرافیکی جدید و دست دوم همچنان کاهش می یابد و از اوج قیمت خود در اواخر سال 2021 و اوایل سال 2022 کاهش می یابد. برای هفته ها، معمولاً می توان به Amazon، Newegg یا Best Buy رفت و پردازنده های گرافیکی نسل فعلی را خریداری کرد. برای قیمت هایی که شش ماه یا یک سال پیش به نظر مقرون به صرفه به نظر می رسید و قیمت پردازنده های گرافیکی استفاده شده بیشتر کاهش یافته است.

طبق گفته Tom’s Hardware، اکثر کارت‌های میان‌رده Nvidia GeForce RTX 3000 هنوز با قیمت‌های خرده‌فروشی توصیه‌شده سازنده‌شان یا کمی بالاتر از آن‌ها فروخته می‌شوند – همه سری‌های 3050، 3060 و 3070 هنوز هم تقاضای بالایی دارند. اما پردازنده‌های گرافیکی برتر 3080 Ti، 3090 و 3090 Ti در حال حاضر کمتر از MSRP (نجومی شناخته شده) خود فروخته می‌شوند، تقریباً همه کارت‌های سری Radeon RX 6000 AMD.

3 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات