• خانه
  • اخبار
  • “باور نکردنی:” مرگ و میر صفر در جهش کووید در شانگهای شک و تردید را برانگیخت

“باور نکردنی:” مرگ و میر صفر در جهش کووید در شانگهای شک و تردید را برانگیخت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
"باور نکردنی:" مرگ و میر صفر در جهش کووید در شانگهای شک و تردید را برانگیخت


یک کارگر در تجهیزات حفاظت فردی (PPE) در روز شنبه، 9 آوریل 2022، نمونه سواب را از یک ساکن برای آزمایش کووید-19 در محله ای محصور در شانگهای، چین، جمع آوری می کند.

بزرگنمایی / یک کارگر در تجهیزات حفاظت فردی (PPE) در روز شنبه، 9 آوریل 2022، نمونه ای از تامپون را از یک ساکن برای آزمایش کووید-19 در محله ای محاصره شده در شانگهای، چین جمع آوری می کند (اعتبار: گتی | بلومبرگ)

شانگهای و بیش از ده‌ها شهر دیگر در چین در حال حاضر تحت محاصره کامل یا جزئی قرار دارند، زیرا این کشور با بیشترین جهش در موارد COVID-19 تا کنون در طول همه‌گیری مواجه است. اما در میان افزایش سریع موارد نسخه فوق قابل انتقال omicron و نرخ نسبتا پایین واکسیناسیون در چین در میان سالمندان، برخی از کارشناسان همچنان سر خود را به دلیل عدم مرگ گزارش شده می‌خراشند.

در شانگهای، شهری با حدود 26 میلیون نفر که به عنوان مرکز مالی کشور عمل می کند، صبر ساکنان با ورود به هفته دوم محاصره کامل و شدید تمام شد. ویدئوهای مردم در اینترنت در حال توزیع است آنها از آپارتمان خود فریاد می زدند و فحش دادن به کارمندان بخاطر کمبود مواد غذایی. گزارش‌هایی از محرومیت مردم از مراقبت‌های پزشکی و اجبار به مراکز پرجمعیت قرنطینه وجود دارد. در ابتدای محاصره، کارمندان به دلیل جدا کردن والدین از کودکان خردسال، از جمله نوزادان، به طور گسترده مورد انتقاد قرار گرفتند.

چین از زمان شیوع این بیماری در ماه گذشته بیش از 200000 عفونت در شانگهای گزارش کرده است. گفته می شود که اکثر آنها خفیف یا بدون علامت هستند. تاکنون مقامات چینی می گویند که تنها یک مورد در این شهر وخیم تلقی می شود و هیچ مورد مرگ ناشی از کووید-19 گزارش نشده است.

3 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات