منو سایت

  • خانه
  • بازار رایانه های شخصی در سه ماهه سوم سال 2021 8 درصد رشد کرد

بازار رایانه های شخصی در سه ماهه سوم سال 2021 8 درصد رشد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

گزارش جدید موسسه تحقیقاتی Strategy Analytics نشان می‌دهد که علیرغم محدودیت‌های عرضه سخت‌افزار، بازار کامپیوتر در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد رشد داشته است. با این حال، تحلیلگران معتقدند که این امر موقتی خواهد بود. چرا که کمبود عرضه و افزایش قیمت قطعات به تدریج برای تولیدکنندگان بزرگ مشکل ایجاد می کند و این پدیده تا حدودی وضعیت بازار را در ماه های آینده تیره خواهد کرد.

لنوو همچنان با 23 درصد سهم بازار و 5 درصد رشد فروش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، پیشتاز بازار رایانه های شخصی است. اچ پی با 21 درصد سهم بازار به دنبال لنوو است. در همین حال، فروش HP نسبت به سه ماهه سوم سال گذشته 5 درصد کاهش یافت.

دل 12.2 میلیون کامپیوتر در سراسر جهان با جهش 50 درصدی در فروش ارسال کرد. در نتیجه، سهم بازار این شرکت آمریکایی با 5.1 درصد افزایش به 18.2 درصد رسید.

کسب و کار macOS اپل نیز در ماه سپتامبر به رکورد فروش رسید. تعداد دستگاه های مک عرضه شده در سه ماه گذشته به رکورد ۶.۵ میلیون دستگاه رسیده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 10 درصد افزایش را نشان می دهد. در نتیجه اپل 10 درصد از بازار جهانی را به خود اختصاص داده است.

ایسوس با 10 درصد رشد فروش به پنجمین شرکت بزرگ تبدیل شد و اکنون سهم بازار حدود 8 درصد را در اختیار دارد.

به گفته Strategy Analytics، رشد کلی بازار کامپیوتر ناشی از چندین عامل کلیدی است. افرادی که پس از شیوع تاج و تخت به سر کار باز می گردند و شرکت هایی که به دنبال راه هایی برای افزایش بهره وری خود هستند. این عوامل از جمله آنهاست.

با این حال، نمی توان این واقعیت را انکار کرد که تخفیف در بازی های پریمیوم و دستگاه های بازی دلیلی برای مصرف کنندگان برای ارتقاء زودهنگام رایانه های خود است. از سوی دیگر، تقاضا برای لپ تاپ های آموزشی نیز به رشد بازار رایانه های شخصی کمک کرده است.

بازار رایانه های شخصی در سه ماهه سوم سال 2021 8 درصد رشد کرد. اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.