• خانه
  • اخبار
  • ایورمکتین در بزرگترین کارآزمایی بالینی تا به امروز در برابر کووید بی فایده بود

ایورمکتین در بزرگترین کارآزمایی بالینی تا به امروز در برابر کووید بی فایده بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ایورمکتین در بزرگترین کارآزمایی بالینی تا به امروز در برابر کووید بی فایده بود


جعبه ایورمکتینا ساخت شرکت Vitamedic در برزیل.

بزرگنمایی / جعبه ایورمکتینا ساخت شرکت Vitamedic در برزیل. (اعتبار: گتی | تصاویر SOPA)

بر اساس نتایج منتشر شده در مجله پزشکی نیوانگلند در روز چهارشنبه، بزرگترین کارآزمایی بالینی تا به امروز در مورد استفاده از داروی ضد انگلی ایورمکتین علیه کووید-19 به این نتیجه رسید که این دارو در درمان بیماری همه گیر کاملاً بی اثر است.

کارآزمایی بالینی تصادفی دوسوکور و کنترل‌شده با دارونما عمدتاً برای آزمایش اینکه آیا ایورمکتین می‌تواند نیاز به بستری شدن در بیمارستان را در بین 1358 بیمار مبتلا به کووید-19 در معرض خطر بالای بیماری‌های شدید کاهش دهد، طراحی شد. به گفته یک تیم بین المللی از محققان پشت این آزمایش، ایورمکتین با هم نامیده نمی شود. محققان گفتند: «ما خطر بستری شدن در بیمارستان یا پیگیری طولانی مدت در بخش اورژانس با ایورمکتین را به طور قابل توجهی یا از نظر بالینی به طور قابل توجهی پایین ندیدیم.

افراد با TOGETHER همچنین دریافتند که این دارو در کاهش سایر نتایج ثانویه COVID-19، از جمله زمان بهبودی، زمان پاکسازی ویروس در آزمایش PCR، زمان سپری شده در بیمارستان، نیاز به تهویه مکانیکی، مدت زمان تهویه مکانیکی، شکست خورده است. مرگ یا زمان مرگ محققان نوشتند: “ما هیچ اثر قابل توجهی از درمان ایورمکتین بر پیامدهای ثانویه پیدا نکردیم.”

9 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات