منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • این مطالعه نشان داد که Omicron باعث افزایش تنفس در نوزادان و کودکان خردسال شده است

این مطالعه نشان داد که Omicron باعث افزایش تنفس در نوزادان و کودکان خردسال شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فیس بوک اعتراف می کند که به اشتباه پست های مربوط به قرص های سقط جنین را که از طریق پست سفارش داده شده بود حذف کرده است


والدین از پسر 5 ساله خود مراقبت می کنند که برای بیماری کروپ و آسم در بخش اورژانس در بیمارستان کالیفرنیا تحت درمان است، 24 مارس 2010.

بزرگنمایی / والدین از پسر 5 ساله خود مراقبت می کنند که به دلیل ابتلا به کروپ و آسم در بخش اورژانس در بیمارستان کالیفرنیا تحت درمان است، 24 مارس 2010 (اعتبار: گتی | مارک بوستر)

بر اساس مطالعه بیمارستانی که اخیراً در مجله Pediatrics منتشر شده است، نوع ویروس کرونا omicron باعث افزایش مشکلات تنفسی بالقوه شدید در نوزادان و کودکان خردسال شده است.

این مطالعه کوچک است و تنها بر موارد مرتبط با کووید-19 در یک بیمارستان بزرگ کودکان در ماساچوست در طول همه‌گیری متمرکز است. اما برخی از داده‌های اولیه در مورد این موضوع را ارائه می‌کند و از حکایات ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی پشتیبانی می‌کند که آخرین نوع بیماری همه‌گیر باعث موارد بیشتری از لارنگوتراکئوبرونشیت – همچنین به عنوان کروپ – در کودکان کوچک‌تر نسبت به نسخه‌های قبلی می‌شود.

به طور کلی، کروپ یک بیماری شایع در دستگاه تنفسی فوقانی است که در آن التهاب و تورم قابل توجهی در حنجره و نای ایجاد می شود که تنفس را تهدید می کند. برخی از عفونت های ویروسی معمولاً باعث تورم می شوند، اما آلرژی ها و سایر عوامل تحریک کننده نیز می توانند مقصر باشند. کروپ می تواند در هر سنی رخ دهد، اما بیشتر دستگاه تنفسی فوقانی کوچک نوزادان و کودکان خردسال 3 ماهه تا 5 ساله را تحت تاثیر قرار می دهد.

۱۱ پاراگراف باقیمانده را بخوانید نظرات