• خانه
  • اخبار
  • این مطالعه نشان داد که Omicron باعث افزایش تنفس در نوزادان و کودکان خردسال شده است

این مطالعه نشان داد که Omicron باعث افزایش تنفس در نوزادان و کودکان خردسال شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این مطالعه نشان داد که Omicron باعث افزایش تنفس در نوزادان و کودکان خردسال شده است


والدین از پسر 5 ساله خود مراقبت می کنند که برای بیماری کروپ و آسم در بخش اورژانس در بیمارستان کالیفرنیا تحت درمان است، 24 مارس 2010.

بزرگنمایی / والدین از پسر 5 ساله خود مراقبت می کنند که به دلیل ابتلا به کروپ و آسم در بخش اورژانس در بیمارستان کالیفرنیا تحت درمان است، 24 مارس 2010 (اعتبار: گتی | مارک بوستر)

بر اساس مطالعه بیمارستانی که اخیراً در مجله Pediatrics منتشر شده است، نوع ویروس کرونا omicron باعث افزایش مشکلات تنفسی بالقوه شدید در نوزادان و کودکان خردسال شده است.

این مطالعه کوچک است و تنها بر موارد مرتبط با کووید-19 در یک بیمارستان بزرگ کودکان در ماساچوست در طول همه‌گیری متمرکز است. اما برخی از داده‌های اولیه در مورد این موضوع را ارائه می‌کند و از حکایات ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی پشتیبانی می‌کند که آخرین نوع بیماری همه‌گیر باعث موارد بیشتری از لارنگوتراکئوبرونشیت – همچنین به عنوان کروپ – در کودکان کوچک‌تر نسبت به نسخه‌های قبلی می‌شود.

به طور کلی، کروپ یک بیماری شایع در دستگاه تنفسی فوقانی است که در آن التهاب و تورم قابل توجهی در حنجره و نای ایجاد می شود که تنفس را تهدید می کند. برخی از عفونت های ویروسی معمولاً باعث تورم می شوند، اما آلرژی ها و سایر عوامل تحریک کننده نیز می توانند مقصر باشند. کروپ می تواند در هر سنی رخ دهد، اما بیشتر دستگاه تنفسی فوقانی کوچک نوزادان و کودکان خردسال 3 ماهه تا 5 ساله را تحت تاثیر قرار می دهد.

۱۱ پاراگراف باقیمانده را بخوانید نظرات