• خانه
  • اخبار
  • این مطالعه نشان داد که این گلدان سرامیکی رومی باستان احتمالاً یک توالت قابل حمل بوده است

این مطالعه نشان داد که این گلدان سرامیکی رومی باستان احتمالاً یک توالت قابل حمل بوده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این مطالعه نشان داد که این گلدان سرامیکی رومی باستان احتمالاً یک توالت قابل حمل بوده است


تکه‌هایی روی لبه یک گلدان محفظه‌ای حفاری شده در محل یک ویلا رومی در سیسیل.

بزرگنمایی / تکه‌هایی روی لبه یک گلدان محفظه‌ای حفاری شده در محل یک ویلا رومی در سیسیل. (اعتبار: RJA Wilson)

مکان‌های باستان‌شناسی روم باستان مملو از گلدان‌های سرامیکی هستند و تعیین مقصد نهایی یک کشتی می‌تواند چالش‌برانگیز باشد – به عنوان مثال، اگر برای ذخیره‌سازی یا به‌عنوان یک توالت قابل حمل (گلدان محفظه‌ای) استفاده شده باشد. بر اساس مقاله جدیدی که در مجله Archaeological Science Reports منتشر شده است، محققان دانشگاه کمبریج و دانشگاه بریتیش کلمبیا اکنون بقایای یکی از این گلدان های سرامیکی را تجزیه و تحلیل کرده و تخم کرم های انگلی روده ای را که در مدفوع رایج است شناسایی کرده اند. این شواهد قوی نشان می دهد که کشتی 1500 ساله مورد بحث به احتمال زیاد به عنوان یک کشتی اتاقک استفاده می شده است.

راجر ویلسون از دانشگاه بریتیش کلمبیا، یکی از نویسندگان این مقاله گفت: “گلدان های مخروطی از این نوع به طور گسترده در امپراتوری روم شناخته شده بودند و به دلیل کمبود شواهد دیگر، اغلب آنها را کوزه های ذخیره می نامیدند.” کشف بسیاری از توالت‌های عمومی یا نزدیک به آن نشان می‌دهد که ممکن است از آنها به عنوان گلدان اتاقی استفاده می‌شده است، اما تاکنون هیچ مدرکی وجود ندارد.»

باستان شناسان می توانند با مطالعه بقایای انگل های روده ای در مدفوع باستانی چیزهای زیادی بیاموزند. همین ماه گذشته، ما در مورد تجزیه و تحلیل نمونه‌های خاک جمع‌آوری‌شده از یک توالت سنگی یافت شده در ویرانه‌های یک ویلای لوکس قرن هفتم گزارش دادیم. درست خارج از اورشلیم این تجزیه و تحلیل وجود تخم‌های انگلی از چهار گونه مختلف را نشان داد: کرم شلاق، گوساله / خوکی، کرم گرد و کرم سنجاق. (این اولین سابقه کرم های گرد و کرم سوزنی در اسرائیل باستان است.)

9 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات