• خانه
  • اخبار
  • این مادربردها اکنون از پردازنده های معرفی نشده و معرفی نشده نسل سیزدهم اینتل پشتیبانی می کنند

این مادربردها اکنون از پردازنده های معرفی نشده و معرفی نشده نسل سیزدهم اینتل پشتیبانی می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این مادربردها اکنون از پردازنده های معرفی نشده و معرفی نشده نسل سیزدهم اینتل پشتیبانی می کنند


پردازنده Core i5-12400 بر اساس معماری Alder Lake.  پردازنده های دسکتاپ نسل بعدی اینتل تقریباً با تمام مادربردهای مشابه Alder Lake سازگار خواهند بود.

بزرگنمایی / پردازنده Core i5-12400 بر اساس معماری Alder Lake. پردازنده های دسکتاپ نسل بعدی اینتل تقریباً با تمام مادربردهای مشابه Alder Lake سازگار خواهند بود. (اعتبار: اندرو کانینگهام)

نسل بعدی پردازنده های دسکتاپ اینتل هنوز منتشر نشده و یا حتی معرفی نشده اند. با اسم رمز Raptor Lake و احتمالاً به‌عنوان تراشه‌های نسل سیزدهم Core شناخته می‌شوند، شایعات نشان می‌دهند که ما آنها را در ماه سپتامبر یا اکتبر خواهیم دید، اما اینتل هنوز چیزی رسمی نگفته است.

با این حال، این مانع تولیدکنندگان مادربرد نمی‌شود که مادربردهای موجود خود را برای پشتیبانی از تراشه‌های جدید به‌روزرسانی کنند. طی ماه گذشته، ایسوس، ASRock، MSI و (به تازگی) گیگابایت یا به‌روزرسانی‌های بایوس را منتشر کرده‌اند که از پردازنده‌های نسل بعدی در مادربردهای نسل فعلی Z690، H670، B660 و H610 خود پشتیبانی می‌کنند، یا برنامه‌های خود را به زودی اعلام کرده‌اند.

این دو کار را برای کامپایلرها انجام می دهد. برای کسانی که قبلاً رایانه‌های شخصی مبتنی بر پردازنده‌های نسل دوازدهم Alder Lake ساخته‌اند، این به معنای یک مسیر تضمینی ارتقاء پردازنده‌های نسل سیزدهم برای افرادی است که می‌خواهند یا نیاز به استفاده از جدیدترین و سریع‌ترین تراشه‌ها دارند. مهمتر از آن، این بدان معناست که اگر می‌خواهند با عرضه پردازنده‌های Raptor Lake، یک سیستم کاملاً جدید بسازند، می‌توانند از مادربردهای جدید Z790 صرف نظر کنند و به سراغ مادربردهای ارزان‌تر سری 600 بروند، گاهی اوقات با قیمتی مقرون به صرفه.

4 پاراگراف باقی مانده را بخوانید | نظرات