• خانه
  • اخبار
  • این فسیل ده فسیلی منقرض شده ممکن است اولین اجداد شناخته شده ماهی مرکب خون آشام باشد.

این فسیل ده فسیلی منقرض شده ممکن است اولین اجداد شناخته شده ماهی مرکب خون آشام باشد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این فسیل ده فسیلی منقرض شده ممکن است اولین اجداد شناخته شده ماهی مرکب خون آشام باشد.


این فسیل ده فسیلی منقرض شده ممکن است اولین اجداد شناخته شده ماهی مرکب خون آشام باشد.Syllipsimopods bideni. “>

بزرگنمایی / بازسازی هنری خون آشام تازه توصیف شده 328 میلیون ساله، Syllipsimopods bideni. (اعتبار: K. Whalen / Christopher Whalen)

دیرینه شناسان بر این باورند که جنس و گونه جدیدی از سفالوپودهای منقرض شده با ده بازوی ماهی مرکب خون آشام مانند را کشف کرده اند. بر اساس مقاله جدیدی که در مجله Nature Communications منتشر شده است، فسیل 328 میلیونی اولین نمونه شناخته شده خون آشام (سفالوپودهای نرم سر باستانی) تا به امروز است که اولین شواهد را تا 82 میلیون سال دفع می کند. دیرینه شناسان دیگر چندان مطمئن نیستند و بر این باورند که این نمونه ممکن است نشان دهنده گونه های شناخته شده دیگری از سرپایان باستانی باشد و خواستار تجزیه و تحلیل شیمیایی کامل برای تایید گونه ها به روشی هستند.

این فسیل ها از سنگ آهک Bear Gulch در مونتانا حفاری شدند. فسیل‌هایی که در آنجا یافت می‌شوند معمولاً به‌خوبی حفظ می‌شوند – گاهی اوقات حتی عروقی شدن را نشان می‌دهند – به لطف تأثیرات بادهای موسمی فصلی. این باران های شدید به سرعت رسوبات و سایر مواد بیولوژیکی را در خلیج رسوب می دهند که به نوبه خود شکوفه های جلبک ها را تغذیه می کند. به گفته نویسندگان، این شکوفه‌های جلبکی منجر به ایجاد مناطق موقتی بدون اکسیژن می‌شود، در حالی که تزریق ناگهانی آب باران تازه سطح شوری را کاهش می‌دهد.

این فسیل در سال 1988 به موزه سلطنتی انتاریو اهدا شد و برای چندین دهه مورد توجه قرار نگرفت، در حالی که یکی از نویسندگان کریستوفر ویلان، دیرینه شناس پسا دکتری در موزه تاریخ طبیعی آمریکا در نیویورک، مجموعه را بررسی کرد و متوجه دست ها شد. هنگامی که او به نمونه زیر میکروسکوپ نگاه کرد، متوجه مکنده‌های کوچک روی این دست‌ها شد، که این را به یک یافته فوق‌العاده نادر تبدیل کرد، زیرا مکنده‌ها معمولاً حفظ نمی‌شوند.

8 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات