• خانه
  • اخبار
  • این عنکبوت های نر استراتژی غیرمعمولی را برای زنده ماندن از آدمخواری جنسی اتخاذ کرده اند

این عنکبوت های نر استراتژی غیرمعمولی را برای زنده ماندن از آدمخواری جنسی اتخاذ کرده اند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این عنکبوت های نر استراتژی غیرمعمولی را برای زنده ماندن از آدمخواری جنسی اتخاذ کرده اند


یک عنکبوت کروی نر پس از جفت گیری از یک ماده منجنیق می گیرد. بقا می تواند به معنای فرصتی دیگر برای بارور کردن تخمک باشد.

رودیارد کیپلینگ در شعری از سال 1911 می‌گوید: «ماده‌ی گونه‌ها کشنده‌تر از نر است». او به طور خاص از خرس‌های ماده و کبرا نام می‌برد، اما این احساس مطمئناً در مورد بسیاری از گونه‌های عنکبوت صدق می‌کند، زیرا برخی از عنکبوت‌های ماده معمولاً پس از جفت‌گیری نرها را مصرف می‌کنند – رفتاری که به عنوان آدم‌خواری جنسی شناخته می‌شود. نرها در نوعی توپ های عنکبوت بافی (فیلوپونلا پرومیننسبر اساس مقاله جدیدی که در مجله Current Biology منتشر شده است، یک استراتژی دفاعی غیرعادی را اتخاذ کرده اند. آنها بلافاصله پس از جفت گیری به بیرون پرتاب می شوند، به این امید که یک بار دیگر قبل از خورده شدن انجام دهند – آنها اغلب در هوا خیلی سریع پرواز می کنند که یک دوربین ساده نمی تواند جزئیات را ثبت کند.

به گفته نویسندگان، این گونه مستعمراتی را تشکیل می دهد که در آن عنکبوت ها تارهای جداگانه ای دارند که به طور سست به هم متصل شده اند تا مجموعه ای از تارها را تشکیل دهند. این تارهای معمولی می توانند تا 215 عنکبوت را در خود جای دهند که نسبت نر به ماده حدود 1.5 است. این تیم 477 تار رایج را در این زمینه مورد بررسی قرار داد و خاطرنشان کرد که عنکبوت‌های ماده به ندرت تارهای خود را ترک می‌کنند، معمولاً فقط در صورتی که تار کنگلومرا از بین برود. اما عنکبوت‌های نر وقتی به بلوغ کامل رسیدند در جستجوی نیمه‌های تار بودند.

و بله، ماده‌ها در طول فرآیند جفت‌گیری، که اغلب به آدم‌خواری جنسی ختم می‌شد، پرخاشگر بودند. عنکبوت های نر که از این سرنوشت گریختند، پس از پایان جفت گیری به سرعت توانستند بیرون بیایند. عنکبوت‌های نر معمولاً در زمان خواستگاری یک بندکشی تولید می‌کنند که به تار ماده متصل می‌شود که در طول جفت‌گیری در جای خود باقی می‌ماند. پس از انجام این عمل و حرکت عنکبوت ماده برای حمله، عنکبوت نر از شبکه بیرون رانده شد و به سمت امن حرکت کرد.

9 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات