این رودخانه از نور ساخته شده و زیباست

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این رودخانه از نور ساخته شده و زیباست


این رودخانه از نور ساخته شده و زیباست

(اعتبار: https://doi.org/10.1103/PhysRevX.12.021007)

علم اغلب به مثابه سودمندی تلقی می شود. ما دنیای طبیعی را کشف می کنیم تا بتوانیم اسرار آن را به نفع خودمان درک کنیم. در واقع، اغلب این نوع علمی است که آژانس های تامین مالی به دنبال آن هستند. اما برای اکثر دانشمندان، فایده گرا پس از سایر عوامل محرک در رتبه دوم قرار دارد: مشاهده زیبایی و به چالش کشیدن یک پازل منحصر به فرد، دو موردی است که به ذهن خطور می کند. امروز با روحیه رعایت زیبایی از شما می خواهم که بنشینید و از منظره نوری که مانند آب جاری است لذت ببرید.

نوری که از فیبر نوری ساطع می شود و از لایه نازکی از آب صابون عبور می کند.

نوری که از فیبر نوری ساطع می شود و از لایه نازکی از آب صابون عبور می کند. (اعتبار: آناتولی پاتسیک)

تصویر بالا شبیه دلتای یک رودخانه است که در آن شاخه‌ها و نهرهای زیادی در یکی از جزرهای آمازون جمع شده‌اند. تنها چیزی که کم است ماهی است. اما این نوری است که از فیبر نوری در لایه ای از صابون ساطع می شود. لایه صابون نور را جذب می کند به طوری که فقط در صفحه صابون پخش می شود. اما لایه نیز ناهموار است، بنابراین نور نمی تواند به طور یکنواخت پخش شود و شما این الگوی انشعاب را دریافت می کنید. این یکی از عکس های گروهی از دانشمندان است که در مورد چگونگی جریان نور در لایه های نازک مطالعه می کنند.

ایجاد یک رودخانه نوری

برای ایجاد یک رودخانه نوری، باید موارد زیر را انجام دهید: با یک سطح صاف خوب شروع کنید و یک لایه شوینده (آب صابون) با کمی رنگ در آن قرار دهید. پس از مدتی (و با استفاده از مخلوط صابون مناسب)، فیلم صابون ته نشین می شود تا تکان نخورد. سپس لبه لایه صابون را روشن کنید. اگر شرایط فوکوس مناسب را بدست آورید، نور در لایه صابون گرفته می شود. سپس نور شروع به انتشار از طریق صابون و از طریق آن می کند و از لبه های دیگر خارج می شود.

7 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات