• خانه
  • اخبار
  • این جمجمه 5300 ساله شواهدی از اولین جراحی گوش شناخته شده را نشان می دهد

این جمجمه 5300 ساله شواهدی از اولین جراحی گوش شناخته شده را نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این جمجمه 5300 ساله شواهدی از اولین جراحی گوش شناخته شده را نشان می دهد


نمای جانبی جمجمه ای که در سایت ال پندون در اسپانیا پیدا شد، که نشانه هایی از نوع بدوی جراحی گوش را نشان می دهد.

بزرگنمایی / نمای جانبی جمجمه ای که در سایت ال پندون در اسپانیا پیدا شد، که نشانه هایی از نوع بدوی جراحی گوش را نشان می دهد. (اعتبار: ÑFotógrafos Photography Study)

باستان شناسان جمجمه ای 5300 ساله را از یک مقبره اسپانیایی کشف کردند و دریافتند که هفت بریدگی در نزدیکی کانال گوش چپ، شواهدی قوی از یک روش جراحی بدوی برای درمان عفونت گوش داخلی است. به گفته نویسندگان مقاله اخیر در Scientific Reports، این اولین نمونه شناخته شده جراحی گوش تا به امروز است. تیم اسپانیایی همچنین یک تیغه سنگ چخماق را شناسایی کردند که ممکن است به عنوان ابزار سوزاندن استفاده شده باشد.

محل حفاری در Dolmen of El Pendon در بورگوس، اسپانیا واقع شده است و از بقایای یک بنای تاریخی بزرگ سنگی تشکیل شده است که متعلق به قرن چهارم قبل از میلاد است، یعنی. از اواخر دوران نوسنگی این ویرانه ها شامل یک استوانه است که استخوان های نزدیک به 100 نفر را در خود جای داده است و باستان شناسان از سال 2016 در حال حفاری این بقایا هستند.

در ژوئیه 2018، تیم جمجمه را که موضوع این آخرین مطالعه است، بازسازی کردند. جمجمه در سمت راست، رو به ورودی اتاق تدفین قرار داشت و در حالی که بیشتر جمجمه سالم بود، هیچ دندانی باقی نمانده بود. دندان های از دست رفته، به علاوه از دست دادن تراکم استخوان و غضروف تیروئید کاملاً استخوانی شده، نشان می دهد که این جمجمه یک زن مسن 65 ساله یا بیشتر است.

10 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات