• خانه
  • اخبار
  • این استارت آپ سوخت مصنوعی به تازگی 75 میلیون دلار از پورشه دریافت کرده است

این استارت آپ سوخت مصنوعی به تازگی 75 میلیون دلار از پورشه دریافت کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این استارت آپ سوخت مصنوعی به تازگی 75 میلیون دلار از پورشه دریافت کرده است


این استارت آپ سوخت مصنوعی به تازگی 75 میلیون دلار از پورشه دریافت کرده است2 از بنزین حاصل از سوخت های فسیلی

بزرگنمایی / 70 درصد از خودروهایی که پورشه تا به حال تولید کرده است هنوز در جاده ها هستند. که می‌خواهد آن را به همین شکل حفظ کند، در حال توسعه یک سوخت مصنوعی است که 90 درصد کمتر CO منتشر می‌کند2 نسبت به بنزین حاصل از سوخت های فسیلی. (اعتبار: پورشه)

در سال 2021، پورشه اعلام کرد که کار خود را با سوخت های مصنوعی آغاز کرده است. این شرکت کاملاً به این واقعیت افتخار می کند که بسیاری از اتومبیل هایی که در طول دهه ها ساخته است هنوز در جاده ها هستند و می داند که تنها راه برای حفظ این وضعیت در آینده ای که به طور فزاینده آسیب دیده است، بنزین مصنوعی ساخته شده با کربن خواهد بود. از هوا مکیده شده است.

در سپتامبر سال گذشته، کارخانه آزمایشی هارو اونی که به طور خاص برای این منظور ساخته شده بود، به Punta Arenas در شیلی نفوذ کرد. این کارخانه تا حدی توسط پورشه و همچنین زیمنس انرژی و اکسون موبیل تامین مالی می شود، اما در حال ساخت است و توسط یک استارت آپ شیلیایی به نام HIF Global مدیریت می شود. روز چهارشنبه، پورشه اعلام کرد که 75 میلیون دلار برای خرید 12.5 درصد از سهام این استارتاپ سرمایه گذاری کرده است.

فرآیند تولید سوخت در هارو اونی با جذب CO آغاز می شود2 از هوا و استفاده از انرژی باد برای الکترولیز آب به هیدروژن و اکسیژن. کربن و هیدروژن برای سنتز متانول استفاده می شود و متانول با استفاده از فرآیند متانول-بنزین ExxonMobil به هیدروکربن های طولانی تر تبدیل می شود.

7 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات