منو سایت

  • خانه
  • اینتل با معرفی تراشه های ARC وارد عرصه رقابت GPU می شود

اینتل با معرفی تراشه های ARC وارد عرصه رقابت GPU می شود

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

اینتل اخیرا رسماً از راه اندازی واحد گرافیکی خود با نام Arc خبر داد. این دستگاه پردازنده های گرافیکی را برای لپ تاپ ها و رایانه های شخصی توسعه می دهد که در سه ماه اول سال 2022 عرضه می شوند.

این شرکت به طور خاص هیچ پروژه خاصی را ذکر نکرده است. اما یک ویدیو منتشر شده در YouTube نشان می دهد که چگونه برخی عناوین بازی محبوب مانند Metro Exodus و PUBG بر روی پلتفرم گرافیکی جدید کار می کنند. اولین پردازنده گرافیکی Intel Arc بر اساس ریزمعماری Xe-HPG ساخته خواهد شد.

این معماری ریز ترکیبی از فناوری هایی است که قبلاً توسط شرکت مورد استفاده قرار گرفته است. این فناوری ها شامل سایه بندی شبکه ، سایه زنی با سرعت متغیر ، افزایش زوم ویدئو و ردیابی پرتو می شود. اینتل همچنین به دنبال جایگزینی برای فناوری Nvidia Supersampling و فناوری AMD با وضوح بالا است.

به گفته تیم محصولات Intel Graphics ، جزئیات بیشتری در مورد عملکرد محصولات Intel Arc در هفته ها و ماه های آینده منتشر خواهد شد. این سخت افزار برای انواع کارهای پردازشی مانند بازی ها ، توزیع محتوا و چند وظیفه مناسب است و تیم توسعه دهنده می خواهد این محصول را به 3 میلیارد گیمر در سراسر جهان ارائه دهد.

اینتل با معرفی تراشه های ARC وارد عرصه رقابت GPU می شود.این برای اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.