• خانه
  • اخبار
  • اینترنت اکسپلورر زمانی مترادف با اینترنت بود، اما امروزه برای همیشه از بین رفته است

اینترنت اکسپلورر زمانی مترادف با اینترنت بود، اما امروزه برای همیشه از بین رفته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اینترنت اکسپلورر زمانی مترادف با اینترنت بود، اما امروزه برای همیشه از بین رفته است


اینترنت اکسپلورر زمانی مترادف با اینترنت بود، اما امروزه برای همیشه از بین رفته است

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Aurich Lawson | Getty Images)

مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت طی سال‌ها جان خود را از دست داده است، اما امروزه این یکی از موارد مهم است. نسخه نهایی مرورگر، اینترنت اکسپلورر 11، از امروز دیگر پشتیبانی یا به‌روزرسانی‌های امنیتی دریافت نخواهد کرد و به تدریج در آینده از طریق Windows Update از رایانه‌های ویندوز 10 حذف خواهد شد. اصلا روی کامپیوترهای ویندوز 11 نصب نشده است.

مایکروسافت می‌گوید افرادی که اینترنت اکسپلورر را در چند ماه آینده باز می‌کنند، به‌تدریج به مایکروسافت اج هدایت می‌شوند، به‌جای پیشنهاد وارد کردن همه نشانک‌ها و رمزهای عبور ذخیره‌شده برای تسهیل انتقال. برای کاربران و مشاغلی که برای دسترسی به وب‌سایت‌ها به اینترنت اکسپلورر نیاز دارند، مایکروسافت به پشتیبانی از حالت IE در مایکروسافت اج تا «حداقل سال ۲۰۲۹» ادامه خواهد داد. حالت IE رابط کاربری Edge را با موتور رندر Trident قدیمی IE11 ترکیب می‌کند و به وب‌سایت‌های قدیمی‌تر که در مرورگرهای جدید به درستی رندر نمی‌شوند، اجازه می‌دهد به کار خود ادامه دهند.

این پایان خط اینترنت اکسپلورر است، مرورگری که تمام رقبا را در جنگ مرورگرهای اواخر دهه 90 نابود کرد، اما در جنگ مرورگرهای اوایل دهه 2010 به طور قطعی نابود شد. برای کسانی که آنجا نبوده اند، تاریخچه مختصری از زندگی و زمان اینترنت اکسپلورر را گردآوری کرده ایم. دوران اوج IE یک خاطره دور است، اما کل داستان ارزش دانستن دارد. گوگل کروم امروز در صدر جهان قرار دارد، اما این یک شبه اتفاق نیفتاد، و جنگ مرورگرها اگر ادواری نباشند، چیزی نبودند.

23 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات