• خانه
  • اخبار
  • ایلان ماسک در حال تلاش برای خروج از توافق با SEC است، می گوید که او “مجبور” شده است

ایلان ماسک در حال تلاش برای خروج از توافق با SEC است، می گوید که او “مجبور” شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ایلان ماسک در حال تلاش برای خروج از توافق با SEC است، می گوید که او "مجبور" شده است


ایلان ماسک هنگام سخنرانی در یک کنفرانس مطبوعاتی می ایستد و با دستانش اشاره می کند.

بزرگنمایی / ایلان ماسک در یک کنفرانس مطبوعاتی در تأسیسات SpaceX Starbase در تگزاس در 10 فوریه 2022 (اعتبار: گتی ایماژ | جیم واتسون)

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، امروز از یک قاضی فدرال خواست تا توافقنامه سال 2018 با کمیسیون بورس و اوراق بهادار را فسخ کند و گفت که از این که SEC از این فرمان برای موافقت با «مدیریت خرد» فعالیت‌هایش در توییتر استفاده کند خسته شده است. “برای امضای قرارداد. ماسک همچنین از دادگاه می‌خواهد که احضاریه کمیسیون بورس و اوراق بهادار را که به دنبال اسنادی در مورد اینکه آیا قبل از ارسال توییت اخیر درباره فروش سهام تسلا تأییدیه قبلی دریافت کرده است، لغو کند.

بر اساس یادداشت ماسک در حمایت از پیشنهاد وی مبنی بر لغو احضار و خاتمه آن، “برخلاف سایر احکام رضایت، کمیسیون SEC توافق در این مورد را به گونه ای تفسیر کرده است که به آن اجازه می دهد مدیریت خرد فعالیت های آقای ماسک در توییتر را مدیریت کند.” رضایت در واقع، کمیسیون بورس و اوراق بهادار معتقد است که یک افسر پلیس می تواند سخنرانی کند که خارج از محدوده بند 10 (ب) قانون بورس اوراق بهادار 1934 است که تقلب در خرید یا فروش اوراق بهادار و اظهارات یا حذف حقایق اساسی را ممنوع می کند. .

قرارداد 2018 تسلا را ملزم می کند که کنترل اظهارات ماسک در رسانه های اجتماعی را اعمال کند. این توافق برای حل و فصل شکایت SEC مبنی بر اینکه “توئیت های گمراه کننده ماسک” در مورد تصاحب خصوصی تسلا باعث جهش قیمت سهام “و منجر به اختلالات قابل توجهی در بازار شد” حاصل شد. ماسک و تسلا همچنین با پرداخت 20 میلیون دلار جریمه موافقت کردند.

9 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات