منو سایت

  • خانه
  • ایلان ماسک توسط مجله فوربس به عنوان ثروتمندترین مرد تاریخ معرفی شد

ایلان ماسک توسط مجله فوربس به عنوان ثروتمندترین مرد تاریخ معرفی شد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

سودآوری مثبت در سه ماه گذشته و سفارش بزرگ هرتز برای خرید خودروهای برقی، تسلا را به بیش از یک تریلیون دلار در بازار رسانده است. این پدیده باعث شد که مجله فوربس پس از انجام محاسبات آماری خود، ایلان ماسک; رئیس تسلا را به عنوان ثروتمندترین مرد تاریخ تصور کنید.

ایلان ماسک در رده بندی فوربس ثروتمندترین مرد تاریخ شد

ثروت ایلان ماسک در این هفته 271.3 میلیارد دلار گزارش شده است. این رقم 41.7 میلیارد دلار بیشتر از پیش بینی جمعه گذشته است. افزایش قابل توجه ثروت ایلان ماسک به دلیل افزایش 13 درصدی قیمت سهام تسلا است.

این منبع خاطرنشان می کند که ارزش دارایی های ایلان ماسک برای اولین بار به 300 میلیارد دلار نزدیک می شود. جف بزوس؛ بنیانگذار و رئیس سابق آمازون به عنوان ثروتمندترین مرد جهان معرفی شد. قیمت سهام آمازون در جولای امسال به اوج خود رسید و آقای بزوس را به 212 میلیارد دلار رساند. این حدود 59 میلیارد دلار کمتر از ارزش فعلی دارایی های ایلان ماسک است. مجله فوربس از سال 1982 ثروت میلیاردی در سراسر جهان را محاسبه کرده است.

بسیاری از ثروت ایلان ماسک از 21 درصد سهام او در تسلا (به استثنای تعهدات وام) به دست می آید. او همچنین سهامدار اقلیت اسپیس ایکس است. این شرکت قبلاً در سال 2002 تأسیس شده بود. با وجود این ثروت، ایلان ماسک دارای املاک و اشیاء بسیار گران قیمت نیست و سبک زندگی نسبتاً متوسطی را ترجیح می دهد. از ژوئن امسال، محل سکونت اصلی این میلیاردر یک آپارتمان کوچک یک خوابه بود. این خانه در پایگاه SpaceX در جنوب تگزاس واقع شده است.

تسلا اولین خودروساز در جهان با سرمایه بیش از یک تریلیون دلار است

اخیرا با اعلام قرارداد شرکت لیزینگ هرتز با تسلا برای خرید و لیزینگ 100 هزار خودروی برقی در کشورهای اروپایی و آمریکا، افزایش ارزش سهام تسلا آغاز شد. معاملات سهام با افزایش 12.7 درصدی ارزش سهام تسلا به پایان رسید و این پدیده باعث شد این خودروساز آمریکایی برای اولین بار از مرز یک تریلیون دلار عبور کند. تاکنون هیچ شرکت خودروسازی در دنیا موفق به ثبت چنین رکوردی نشده است.

در واقع تعداد شرکت هایی با این میزان سرمایه در دنیا چندان قابل توجه نیست. به عنوان مثال می توان به اپل، آمازون، مایکروسافت، فیس بوک و آلفابت (گوگل) اشاره کرد. در واقع، با قیمت های فعلی سهام، تسلا به پنجمین شرکت بزرگ سهامی عام در ایالات متحده از نظر ارزش بازار تبدیل شده است.

واکنش بازار سهام به قرارداد هرتز حتی ایلان ماسک را نیز شگفت زده کرد. او اذعان کرد که مشکل فعلی تسلا کمبود تقاضا نیست. اما همچنین ظرفیت تولید محدود است. به گفته تحلیلگران Wedbush Securities، تقاضا برای خودروهای الکتریکی تسلا در حال حاضر حدود 10 درصد بیشتر از عرضه است. سهام تسلا در پایان معاملات دیروز به 1024 دلار بسته شد. اما تحلیلگران Wedbush تخمین می زنند که سهام تسلا احتمالاً در آینده به 1500 دلار افزایش می یابد.

نوشته ایلان ماسک در فهرست مجله فوربس از ثروتمندترین افراد تاریخ، او برای اولین بار در اخبار فناوری و دستگاه های تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.