• خانه
  • اخبار
  • ایلان ماسک به هیئت مدیره توییتر نخواهد پیوست، بنابراین ممکن است از سقف مالکیت 14.9 درصد فراتر رود

ایلان ماسک به هیئت مدیره توییتر نخواهد پیوست، بنابراین ممکن است از سقف مالکیت 14.9 درصد فراتر رود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ایلان ماسک به هیئت مدیره توییتر نخواهد پیوست، بنابراین ممکن است از سقف مالکیت 14.9 درصد فراتر رود


نمایه توییتر ایلان ماسک در مقایسه با لوگوی توییتر روی صفحه نمایش گوشی نمایش داده می شود

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Getty Images | NurPhoto)

ایلان ماسک به هیئت مدیره توییتر نمی‌پیوندد و از قراردادی که او را از خرید بیش از 14.9 درصد از سهام این شرکت منع می‌کند، کنار می‌رود. ماسک پس از خرید 9.2 درصد از سهام توییتر با پیوستن به هیئت مدیره موافقت کرد، اما پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر شب گذشته اعلام کرد که ماسک از قرارداد معلق خارج شده است.

آگراوال یک یادداشت منتشر کنید او برای کارکنان توییتر ارسال کرد که گفت:

روز سه شنبه اعلام کردیم که ایلان پس از بازرسی و پذیرش رسمی به عضویت هیئت مدیره منصوب خواهد شد. قرار بود انتصاب ایلان به هیئت مدیره در تاریخ 4/9 اجرایی شود، اما ایلان صبح همان روز گفت که دیگر به هیئت مدیره نخواهد پیوست. من معتقدم این برای بهترین است. ما همیشه قدردان سهم سهامدارانمان هستیم، چه در هیئت مدیره ما باشند و چه نباشند. ایلان بزرگترین سهامدار ما است و ما برای مشارکت او آماده خواهیم بود.

ماسک یک هفته پیش فاش کرد که نزدیک به 73.5 میلیون سهم در توییتر خریداری کرده است که اکنون بیش از 3 میلیارد دلار ارزش دارند. اگر مدیرعامل اسپیس ایکس و تسلا از توافق برای پیوستن به هیئت مدیره توییتر پیروی می کرد، باید از محدودیت خرید سهام که در اسناد کمیسیون بورس و اوراق بهادار توضیح داده شده است، پیروی می کرد.

10 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات