• خانه
  • اخبار
  • ایلان ماسک: احتمال حمله روسیه به استارلینک در اوکراین بالاست

ایلان ماسک: احتمال حمله روسیه به استارلینک در اوکراین بالاست

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ایلان ماسک: احتمال حمله روسیه به استارلینک در اوکراین بالاست


جعبه هایی با پایانه های Starlink در پشت یک کامیون در اوکراین.

بزرگنمایی / جعبه هایی با پایانه های Starlink در اوکراین را می توان در عکسی که معاون نخست وزیر میخائیل فدوروف منتشر کرد، مشاهده کرد. (اعتبار: میخائیل فدوروف)

ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس دیروز هشدار داد که پایانه های مصرف کننده استارلینک در اوکراین ممکن است مورد هدف روسیه قرار گیرد و به مصرف کنندگان توصیه کرد اقدامات احتیاطی را انجام دهند. نکته مهم: استارلینک تنها سیستم ارتباطی غیر روسی است که هنوز در برخی از مناطق اوکراین فعال است، بنابراین احتمالاً هدف قرار خواهید گرفت. لطفا با احتیاط استفاده کنید “، ماسک توییت کرد.

وقتی از ماسک برای مشاوره خاص خواسته شد گفت مردم اوکراین باید Starlink را فقط در صورت لزوم روشن کنند، آنتن را “تا حد امکان دور از مردم” قرار دهند و “استتار سبک را روی آن قرار دهند.” [the] آنتن برای جلوگیری از تشخیص بصری. “اگر هیچ ذرات فلزی در رنگ وجود نداشته باشد، یک لایه نازک اسپری رنگ کار می کند. نوشت.

یکی از کاربران توییتر از ماسک پرسید که آیا استارلینک می‌تواند با حمله سایبری روسیه مواجه شود، مشابه حمله‌ای که سرویس ماهواره‌ای Viasat را تحت تأثیر قرار داد؟ مشک پاسخ می دهد«تقریباً تمام پایانه‌های مصرف‌کننده Viasat اوکراین به دلیل حمله سایبری روسیه در روز تهاجم برای همیشه غیرقابل استفاده شدند، بنابراین… بله».

6 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات