• خانه
  • اخبار
  • ایالات متحده و متحدانش می گویند روسیه یک حمله سایبری انجام داده است که شبکه ماهواره ای را نابود کرده است

ایالات متحده و متحدانش می گویند روسیه یک حمله سایبری انجام داده است که شبکه ماهواره ای را نابود کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ایالات متحده و متحدانش می گویند روسیه یک حمله سایبری انجام داده است که شبکه ماهواره ای را نابود کرده است


قفل کارتونی و شیشه شکسته روی پرچم روسیه.

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: شان گلدول / گتی ایماژ)

روز سه شنبه، ایالات متحده و اتحادیه اروپا اعلام کردند که روسیه مسئول یک حمله سایبری در ماه فوریه است که یک شبکه ماهواره ای در اوکراین و کشورهای همسایه را فلج کرد و ارتباطات و مزرعه بادی را که برای تولید برق استفاده می شد، مختل کرد.

حمله 24 فوریه پاک‌کننده‌های بدافزاری را منتشر کرد که هزاران مودم ماهواره‌ای مورد استفاده مشتریان شرکت ارتباطات Viasat را از بین برد. یک ماه بعد، شرکت امنیتی SentinelOne گفت که تجزیه و تحلیل بدافزار پاک‌کن مورد استفاده در این حمله شباهت‌های فنی زیادی با VPNFilter دارد، بخشی از بدافزار موجود در بیش از 500000 مودم خانگی و اداری کوچک در سال 2018. بسیاری از سازمان‌های دولتی ایالات متحده VPNFilter را به افراد روسی نسبت می‌دهند. تهدید دولتی

ده ها هزار مودم از AcidRain حذف شدند

امروز در حمایت از اتحادیه اروپا و سایر شرکا، ایالات متحده علناً ارزیابی خود را به اشتراک می گذارد که روسیه در اواخر فوریه حملات سایبری را علیه شبکه های ارتباطی ماهواره ای تجاری انجام داد تا فرماندهی و کنترل اوکراین را در طول تهاجم مختل کند و این اقدامات دارای عوارض جانبی است. . در دیگر کشورهای اروپایی، “آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت. “این فعالیت پایانه های افتتاحیه بسیار کوچک در اوکراین و سراسر اروپا را غیرفعال می کند. این شامل ده‌ها هزار پایانه در خارج از اوکراین می‌شود که از جمله، توربین‌های بادی را نگهداری می‌کنند و خدمات اینترنتی را به شهروندان خصوصی ارائه می‌دهند.

10 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات