• خانه
  • اخبار
  • ایالات متحده متعهد به پایان دادن به آزمایش های “بی پروا” موشک های ضد ماهواره است

ایالات متحده متعهد به پایان دادن به آزمایش های “بی پروا” موشک های ضد ماهواره است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ایالات متحده متعهد به پایان دادن به آزمایش های "بی پروا" موشک های ضد ماهواره است


معاون رئیس جمهور کامالا هریس در 18 آوریل 2022 یک جلسه توجیهی طبقه بندی نشده در مرکز فرماندهی عملیات فضایی در پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ دریافت کرد.

بزرگنمایی / معاون رئیس جمهور کامالا هریس در 18 آوریل 2022 یک جلسه توجیهی طبقه بندی نشده در مرکز فرماندهی نیروی فضایی وندنبرگ دریافت می کند (اعتبار: کنت نیشیمورا / لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ)

کامالا هریس، معاون رئیس جمهور روز دوشنبه گفت که ایالات متحده دیگر آزمایش های ضد ماهواره ای انجام نخواهد داد. این کشور با این اعلامیه به دنبال ایجاد هنجار جدیدی برای رفتار مسئولانه در فضا است.

هریس گفت: «ما دائماً این آزمایش ها را محکوم می کنیم و آنها را بی پروا می خوانیم، اما این کافی نیست. «به همین دلیل است. من خوشحالم که اعلام کنم، از امروز، ایالات متحده متعهد است که آزمایش های مخربی بر روی موشک های ضد ماهواره با پرتاب مستقیم انجام ندهد. به زبان ساده: این آزمایشات خطرناک هستند و ما آنها را انجام نمی دهیم. ما اولین ملتی هستیم که چنین تعهدی می دهیم. و از همه ملت‌ها می‌خواهم که به ما بپیوندند.»

هریس دوشنبه شب در جریان بازدید از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ، مهمترین سایت پرتاب در سواحل غربی ایالات متحده، اظهارات خود را بیان کرد. هریس در طول سخنرانی خود گفت که دولت ایالات متحده با سایر کشورها همکاری خواهد کرد تا این را به عنوان یک هنجار بین المللی جدید برای رفتار مسئولانه در فضا ایجاد کند و خاطرنشان کرد که پایان دادن به چنین آزمایش هایی به نفع همه کشورها خواهد بود و به حفظ محیط پایین مدار زمین کمک می کند.

8 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات