• خانه
  • اخبار
  • اگر سازگاری با تغییرات آب و هوایی آسان به نظر می رسد، نباید این کار را انجام دهید

اگر سازگاری با تغییرات آب و هوایی آسان به نظر می رسد، نباید این کار را انجام دهید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اگر سازگاری با تغییرات آب و هوایی آسان به نظر می رسد، نباید این کار را انجام دهید


تصویر دو پارتیشن بزرگ و نیم دایره.

بزرگنمایی / موانع طوفان، مانند موانع موجود در هلند، می توانند در سازگاری نقش داشته باشند. (اعتبار: Mischa Keijser)

دوشنبه گذشته، هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوا گزارش جدیدی را منتشر کرد که در ادامه بخش ابتدایی ماه اوت این تلاش عظیم سه بخشی دنبال شد. بیشتر پوشش فوری این اخبار بر تلاش‌های اخیر برای اطلاع‌رسانی جدیت تأثیرات تغییرات آب و هوایی متمرکز شده است. این گزارش نتیجه گیری می کند: «شواهد علمی انباشته بدون تردید است: تغییرات آب و هوا تهدیدی برای رفاه انسان و سلامت جهانی است. هرگونه تأخیر بیشتر در انطباق پیش‌بینی‌کننده جهانی و اقدامات کاهشی، فرصت کوتاه و بسته شدن سریعی را برای تضمین آینده‌ای پایدار و پایدار برای همه از دست خواهد داد.»

درک ما از تأثیر تغییرات آب و هوایی که با افزایش گرمایش در حال بدتر شدن است، در این گزارش وجود دارد. این موضوعات باید آشنا باشند، مگر اینکه به تازگی از ماشین زمان خارج شده باشید (و از آینده نمی آیید، یا حتی بیشتر آشنا خواهید بود). آنها شامل همه چیز از بالا آمدن سطح آب دریاها و شرایط آب و هوایی شدید گرفته تا امنیت غذایی و خطرات مستقیم برای سلامتی انسان می شوند.

اما تمرکز دیگر این بخش از ششمین گزارش ارزیابی IPCC، سازگاری با تغییرات اقلیمی است. به راحتی می توان این اصطلاح را کنار گذاشت، گویی جایگزینی برای توقف گرمایش جهانی یا چیزی بی دردسر است که خود به خود اتفاق می افتد. هر دو ایده اشتباه خواهد بود.

16 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات