منو سایت

  • خانه
  • اکثر کاربران نمی خواهند کامپیوتر خود را به ویندوز 11 ارتقا دهند

اکثر کاربران نمی خواهند کامپیوتر خود را به ویندوز 11 ارتقا دهند

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

بیش از یک ماه از انتشار عمومی ویندوز 11 مایکروسافت می گذرد. ​​در این مدت، رابط کاربری به روز شده، پشتیبانی از برنامه های اندروید و برنامه های متعدد همچنان باعث جذب تعداد زیادی از کاربران به ویندوز 11 شده است. با این حال، بسیاری از کاربران همچنان می ترسند. برای مهاجرت به سیستم عامل جدید.

وب سایت Android Authority نتایج یک نظرسنجی را بین بیش از 8000 شرکت کننده به اشتراک می گذارد. مدیر وب سایت از افراد شرکت کننده در این مطالعه پرسید که آیا به نسخه جدیدتر ویندوز مهاجرت کرده اند یا خیر. بر اساس نتایج این مطالعه که در تاریخ 5 نوامبر (14 نوامبر) انجام شد و گزارش آن به تازگی منتشر شده است. به نظر می رسد 36.4 درصد از کاربران رایانه از ویندوز 10 و سایر نسخه های این سیستم عامل به ویندوز 11 مهاجرت کرده اند.

سایر شرکت کنندگان در مطالعه نیز به گروه هایی با اندازه تقریباً یکسان طبقه بندی شدند. حدود 13 درصد از کاربران هنوز سیستم عامل خود را به روز کرده اند. اما آنها قصد انجام این کار را دارند. حدود 17 درصد از کاربران سیستم مورد نیاز لازم را ندارند. بنابراین رایانه آنها اجازه دریافت به روز رسانی را ندارد. تقریباً همین تعداد کاربر از مزایا و معایب آپدیت قدردانی می کنند و حدود 16 درصد از کاربران اصلاً تمایلی به آپدیت سیستم عامل خود ندارند. در نتیجه، حدود 63 درصد از بازدیدکنندگان پورتال در نظرسنجی شرکت کردند. آنها هنوز سیستم خود را به ویندوز 11 به روز نکرده اند.

با این حال، هیچ یکنواختی رویه ها بین کاربران وجود ندارد. در بخش نظرات، برخی از کاربران گفتند که نگران مشکلات سازگاری هستند. برخی دیگر از سیستم عامل معروف ویندوز 10 خوشحال هستند، در حالی که برخی دیگر از عدم قطعیت سیستم عامل جدید می ترسند. حتی برخی از کاربران گزارش داده اند که قبلاً به ویندوز 11 مهاجرت کرده و به سیستم عامل قبلی خود بازگشته اند. در این میان برخی از کاربران حتی از سیستم عامل لینوکس نیز استفاده کرده اند. بسیاری از مردم دریافتند که انتظار برای اینکه یکی از آزمایش‌کنندگان رایگان مایکروسافت باشند، گامی ارزشمند در انتظار و توقف نکردن است.

مایکروسافت در حال توسعه یک برنامه آزمایشی برای برنامه های اندروید در ویندوز 11 است

هفته گذشته، مایکروسافت برنامه آزمایشی Windows Subsystem for Android (WSA) را توسعه داد که به کاربران اجازه می دهد برنامه های اندروید را روی رایانه خود اجرا کنند. پیش از این، این ویژگی تنها برای کاربران داخلی در کانال بتا در دسترس بود. بود، اما اکنون کاربران داخلی در کانال توسعه دهنده به آن دسترسی دارند.

در حالی که WSA در حال حاضر در مرحله آزمایش اولیه است. بنابراین در حال حاضر تنها 50 برنامه اندروید در دسترس کاربران است و آنها می توانند با مراجعه به اپ استور آمازون این برنامه ها را در رایانه خود دانلود کنند. حداقل در حال حاضر، آمازون تنها منبع اصلی برنامه های تلفن همراه برای رایانه های ویندوز 11 است. با این حال، سایر پلت فرم های توزیع محتوای دیجیتال برای دستگاه های مبتنی بر اندروید ممکن است در آینده پشتیبانی شوند. همچنین انتظار می رود در ماه های آینده برنامه های بیشتری برای آزمایش در دسترس باشند. لازم به ذکر است که کاربران می توانند فایل های APK را باز کرده و اپلیکیشن های اندروید را نصب کنند، هرچند که شرایط کافی را داشته باشند.

البته لازم به ذکر است که زیرسیستم WSA در ویندوز 11 قادر به اجرای برنامه های اندرویدی که به خدمات گوگل موبایل (GMS) نیاز دارند، نخواهد بود. اما یکی از علاقه مندان موفق به نصب اپلیکیشن پلی استور بر روی کامپیوتر مجهز به ویندوز 11 شد. این فروشگاه طیف وسیعی از اپلیکیشن های اندروید را ارائه می دهد. با این حال، در آینده احتمالاً پشتیبانی از Play Store به طور رسمی به ویندوز 11 اضافه خواهد شد.

اکثر کاربران مشتاق هستند که کامپیوتر خود را به ویندوز 11 ارتقا دهند، اولین بار در اخبار فناوری و دستگاه های تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.