منو سایت

  • خانه
  • اپل قصد دارد پردازنده های جدیدی را برای دستگاه های مک پرو و ​​مک بوک ایر توسعه دهد

اپل قصد دارد پردازنده های جدیدی را برای دستگاه های مک پرو و ​​مک بوک ایر توسعه دهد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

گزارش جدیدی از مدل های جایگزین تراشه های فعلی اپل منتشر شده است. این نشان می دهد که اپل سیلیکون در حال کار بر روی توسعه دو پردازنده جدید برای مک پرو آینده، مک بوک ایر و دستگاه های دیگر است. بر اساس گزارش ها، نسل جدید پردازنده های اپل شامل 3 مدل مختلف با هویت های Lobos، Ibiza و Palma است.

طبق شایعات، پردازنده های فوق با مدل رودز متفاوت خواهند بود. رودز نام رمز نسل دوم از سری پردازنده های طراحی شده برای استفاده در مدل های آینده مک بوک پرو است.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط منابع خبری ناشناس که ادعا می کنند مستقیماً از برنامه های اپل مطلع هستند. هر کدام از پردازنده های نسل دوم اپل در دو نسخه مختلف عرضه می شوند. تراشه های M1، M1 Pro و M1 Max تنها در یک مدل موجود هستند. بیشتر این تراشه ها با استفاده از نسخه بهبودیافته فرآیند 5 نانومتری که برای پردازنده های قبلی استفاده می شد ساخته شده اند.

یکی از منابع خبری مدعی است که برخی از این پردازنده ها دارای چهار نسخه مختلف بوده و در فرآیند 3 نانومتری تولید می شوند. به گفته این منبع، اپل با معرفی چنین پردازنده هایی سعی دارد جهش بسیار چشمگیری در عملکرد ارائه دهد. بدیهی است که ایبیزا نسخه ضعیف‌تر نسل سوم پردازنده است. این پردازنده احتمالا در مک بوک ایر آینده و برای اولین بار در تبلت های آیپد استفاده خواهد شد. Lobos و Palma مدل‌های قدرتمندتری هستند و احتمالاً در مک‌بوک پرو و ​​دیگر رایانه‌های رومیزی مک استفاده خواهند شد.

در حال حاضر، دسکتاپ مک پرو همچنان از پردازنده های اینتل استفاده می کند. اما نسخه جایگزین این محصول احتمالا از پردازنده های مبتنی بر تراشه M1 Max استفاده خواهد کرد اما این بار در دو نوع مختلف.

گزارش های اخیر نشان می دهد که طراحی نسل دوم پردازنده رودز یک مرحله کلیدی را پشت سر گذاشته است. طبق گزارش ها، طراحی فیزیکی پردازنده رودز در آوریل 2021 تکمیل شد. این تراشه اکنون برای تولید آزمایشی در دسترس TSMC است.

شایعات قبلی در مورد مک پرو نشان داده بود که اپل یا می خواهد مدل کوچکتر و کاملا جدیدی از این محصول بسازد یا از طراحی نازک تری در مدل جدید استفاده خواهد کرد. اپل احتمالا پروژه 2 ساله خود برای مهاجرت نیمه هادی های خود را با معرفی مک پرو جدید در سال 2022 تکمیل خواهد کرد.

با این حال، گزارش‌های دیگر ادعا می‌کنند که اپل به عرضه مدل مک‌پرو مبتنی بر اینتل در سال 2022 ادامه خواهد داد. این محصول مبتنی بر پردازنده‌های سری W-3300 اینتل زئون است و احتمالاً به تنهایی یا همراه با مدل مجهز به پردازنده‌های داخلی اپل عرضه خواهد شد. در پردازنده. . همچنین در سال 2022، اپل احتمالا مک بوک ایر جدید را با رنگ های متنوع و پردازنده M2 معرفی خواهد کرد.

اپل در حال نوشتن برنامه هایی برای توسعه پردازنده های جدید برای دستگاه های مک پرو و ​​مک بوک ایر است که اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.