منو سایت

  • خانه
  • اپل: عملکرد صفحه نمایش LCD آیپد مینی 6 یک پدیده کاملا طبیعی است!

اپل: عملکرد صفحه نمایش LCD آیپد مینی 6 یک پدیده کاملا طبیعی است!

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

فروش تبلت جدید آیپد مینی 6 اپل از جمعه گذشته آغاز شد و پس از مدت کوتاهی ، مشکل صفحه موج دار (یا ناوبری ناپایدار) انتقادات زیادی را در اینترنت به همراه داشت. در این حالت ، نگه داشتن مستقیم تبلت ، محتویات سمت راست صفحه را سریعتر از سمت چپ به روز می کند و در نتیجه ناوبری ناهمگن برای کاربران ایجاد می شود. اکنون همه امید برای حل این مشکل از بین رفته است. زیرا اپل چنین وضعیتی را مشکلی نمی داند.

آیپد مینی جدید با پیشرفت های چشمگیری نسبت به مدل قبلی عرضه شد. با استفاده از یک مدل طراحی جدید ، این تبلت از صفحه نمایش بزرگتر ، اتصال 5G و تراشه قدرتمند A15 Bionic که در مدلهای جدید iPhone استفاده می شود ، استفاده می کند.

در گفتگو با Ars Technica ، اپل گفت که مشکل ناوبری موج دار روی صفحه نمایش آیپد مینی 6 یک رفتار معمول برای پنل های LCD است. این شرکت آمریکایی مدعی است که محتوای صفحات LCD خط به خط به روز می شود و بنابراین تاخیر زمانی اندکی بین روند به روز رسانی خطوط بالا و پایین صفحه نمایش وجود دارد که می تواند منجر به انواع مشکلات پیمایش شود.

کارشناسان وب سایت Ars Technica معتقدند که این رفتار طبیعی نیست

استفاده اپل از چنین لحنی در واقع نشان می دهد که غول کوپرتینویی هیچ برنامه ای برای حل این مشکل ندارد و انتشار به روزرسانی نرم افزاری برای اصلاح وضعیت فعلی بعید به نظر می رسد. اگرچه ادعاهای اپل از نظر فنی درست است ؛ اما این تأثیر معمولاً در سایر دستگاه های مجهز به نمایشگر LCD دیده نمی شود.

این مشکل آنقدر ظریف است که بسیاری از کاربران از آن مطلع نیستند. اما این مشکل برای سایر کاربران غیرقابل قبول است. نویسنده وب سایت Phonearena مشکلی مشابه داشته است و آن را با استفاده از صفحه نمایش نرخ تازه سازی 30 هرتز مقایسه کرده است. برای اطلاع ، باید بدانید که آیپد مینی 6 مجهز به صفحه نمایش 60 هرتز است.

سایر تبلت های اپل با صفحه نمایش LCD و نرخ بازخوانی 60 هرتز ، از جمله آیپد نسل 9 ، به نظر نمی رسد چنین مشکلی داشته باشند. بنابراین ، پذیرفتن توضیحات ارائه شده توسط اپل تا حدودی دشوار خواهد بود.

افرادی که قبلاً iPad mini 6 خریده اند و با این مشکل آزاردهنده دست و پنجه نرم می کنند. آنها می توانند دستگاه خود را در زمان استاندارد بازگردانند. در غیر این صورت ، آنها باید با مشکل فوق برخورد کنند. بدیهی است که مشکل بالا هنگام پیمایش در یک سند متن آشکارتر می شود و با قرار دادن رایانه لوحی در جهت افقی حل می شود.

حال باید منتظر ماند و دید آیا این مشکل مانع از تبدیل آیپد مینی 6 به یکی از بهترین تبلت های 2021 می شود یا خیر.

از اپل: عملکرد صفحه LCD در iPad mini 6 یک پدیده طبیعی است! اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.