منو سایت

  • خانه
  • اپل سیستم عامل macOS خود را با نمایشگر جدید مک بوک پرو هماهنگ نکرده است

اپل سیستم عامل macOS خود را با نمایشگر جدید مک بوک پرو هماهنگ نکرده است

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

اپل اخیرا از مک بوک پرو جدید خود با تغییرات اساسی در طراحی رونمایی کرد. علاوه بر استفاده از نمایشگرهای جدید، پورت های بیشتر و استفاده مجدد از برخی ویژگی های قبلی، داشتن یک شیار در بالای صفحه نمایش یکی از بزرگترین تغییرات است.

صرف نظر از نظرات شخصی کاربران، اپل همچنین از طراحی نمادین مورد استفاده در آیفون 2017 برای سری جدید مک بوک پرو خود استفاده می کند. نتیجه برای برخی از افرادی که معتقدند مک بوک پرو به یک لپ تاپ منحصر به فرد در صنعت تبدیل شده است رضایت بخش است. با این حال، برخی ناسازگاری‌های طراحی وجود دارد و سیستم عامل macOS آنها را آشکار کرده است.

به نظر می رسد اپل طراحی معیوب سری جدید مک بوک پرو را فراموش کرده است

گزارش جدیدی از وب سایت The Verge نشان می دهد که کاربران جدیدترین مدل های مک بوک پرو متوجه ناهماهنگی هایی در دستگاه معیوب خود شده اند. بدیهی است که سیستم عامل macOS قادر به مدیریت مداوم یک اسلات در رابط های کاربری و برنامه های کاربردی نیست. پنهان کردن عناصر از نوار وضعیت در پایین شکاف یکی از غیر معمول ترین رفتارهای مشاهده شده است. این ناهماهنگی ها این ظن را ایجاد می کند که اپل ممکن است به طور کامل از سازگاری سیستم عامل خود با لپ تاپ کمیاب غفلت کرده باشد. در غیر این صورت، اپل حداقل فراموش کرده است که به توسعه دهندگان خود در مورد شکاف کوچک بالای صفحه نمایش مک بوک پرو جدید هشدار دهد.

کوین نلسون؛ صاحب Snazzy Labs چندین ویدئو در توییتر منتشر کرد که برخی از مشکلات اصلی ناچ را آشکار می کند (برای تماشای ویدیوی اول و ویدیوی دوم اینجا را کلیک کنید). اولین ویدیو یک باگ احتمالی در macOS را نشان می دهد. اگر موارد موجود در نوار وضعیت بزرگ شوند، برخی از موارد، مانند نشانگر باتری، احتمالاً در پایین شکاف پنهان می شوند. او همچنین اشاره می کند که منوهای iStat نیز می توانند در زیر شکاف پنهان شوند. کاربران همچنین ممکن است نیاز داشته باشند برخی از عناصر سیستم مانند نشانگر باتری در پایین شکاف را پنهان کنند.

در واقع، اپل دستورالعمل هایی را در مورد نحوه کار با Notch به توسعه دهندگان ارائه کرد. توسعه‌دهنده منوی iStat اشاره می‌کند که برنامه فقط از موارد استاندارد وضعیت استفاده می‌کند. به گفته وی، آخرین توصیه های ارائه شده توسط اپل نمی تواند مشکل نشان داده شده در ویدئو را حل کند.

آقای نلسون اشاره می کند که نسخه قدیمی برنامه DaVinci Resolve با Notch سازگار نیست. علاوه بر این، در برنامه هایی که برای سازگاری اسلات به روز نشده اند، کاربران حتی ممکن است نتوانند نشانگر ماوس را به درستی حرکت دهند. اپل این فضا را مسدود می‌کند، بنابراین برنامه‌های قدیمی‌تر نمی‌توانند آیتم‌های منو را در زیر Notch نمایش دهند. جالب اینجاست که ناچ حتی می تواند مشکلاتی ایجاد کند. به عنوان مثال، برنامه DaVinci Resolve می تواند فضای مورد استفاده توسط عناصر وضعیت سیستم را اشغال کند.

به گفته وب سایت MacRumors، این یک رفتار طبیعی در macOS است. با این حال، Notch فضای موجود برای نمایش آیتم های منو و نوار وضعیت را کاهش می دهد. جالب اینجاست که این وضعیت باعث محبوبیت برخی از برنامه ها مانند بارتندر و دوزر شده است. این برنامه ها به کاربران اجازه می دهند نوار منوی macOS را کنترل کنند. حال باید منتظر ماند و دید که آیا اپل بالاخره این مشکلات را حل خواهد کرد یا خیر.

اپل برای اولین بار سیستم عامل macOS خود را با صفحه نمایش مک بوک پرو جدید همگام نکرد و برای اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.