منو سایت

  • خانه
  • اپل در حال توسعه قابلیت های تشخیص فاجعه برای اپل واچ 2022 خود است

اپل در حال توسعه قابلیت های تشخیص فاجعه برای اپل واچ 2022 خود است

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

همزمان با معرفی اپل واچ سری 4، اپل امکان تشخیص خرابی در ساعت هوشمند خود را فاش کرد. به این ترتیب ساعت هوشمند برای تشخیص سقوط احتمالی، وضعیت شتاب را تشخیص می دهد و در صورت اعلان سقوط، می تواند به طور خودکار با یکی از مخاطبین اضطراری تماس بگیرد (در صورت وجود وضعیت مناسب، کاربر می تواند آن را لغو کند). اکنون وال استریت ژورنال بر اساس اسناد داخلی بررسی شده توسط وی گزارش می دهد که غول کوپرتینویی قصد دارد همین کار را انجام دهد، اما این بار برای تصادفات اتومبیل.

تشخیص تصادف بخش سختی از کار است. طبق گزارش ها، اپل سال گذشته آزمایش هایی انجام داد و داده های تله متری ناشناس را از طریق ساعت جمع آوری کرد.

در همین حال، اپل 10 میلیون تصادف مشکوک را شناسایی کرده و برای 50000 مورد از آنها با اورژانس تماس گرفته است. اگر کاربر نیاز به تماس برای کمک دارد. در این حالت، شتاب ناگهانی شناسایی شده توسط اپل واچ احتمالا به معنای تصادف است.

گوگل چند سال پیش با راه اندازی اپلیکیشن امنیت شخصی برای گوشی های پیکسل، کاری مشابه انجام داد. این برنامه همچنین از داده های موقعیت مکانی کاربر و همچنین اطلاعات از سنسور حرکت و میکروفون ها برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا تصادفی رخ دهد یا خیر استفاده می کند. اپل واچ آینده احتمالا موارد فوق را در نظر خواهد گرفت. این به کاهش درصد مثبت کاذب کمک می کند.

اپل واچ در حال حاضر از تشخیص خرابی پشتیبانی می کند

طبق گزارش وال استریت ژورنال، اپل قصد دارد سال آینده این ویژگی را در ساعت هوشمند خود عرضه کند. البته این موضوع هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است. این اجازه می دهد تا برنامه ها تغییر کنند.

لازم به ذکر است که توانایی گوگل در تشخیص خرابی ها تنها در کشورهای منتخب موجود است و احتمالا این سناریو برای اپل نیز صادق است.

اپل در حال توسعه قابلیت‌های تشخیص تصادف برای اپل واچ خود برای سال 2022 است و اولین حضور خود را در اخبار فناوری و موبایل انجام می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.