منو سایت

  • خانه
  • اپل تراشه های RISC-V را به عنوان جایگزینی برای مدل های ARM در نظر گرفته است

اپل تراشه های RISC-V را به عنوان جایگزینی برای مدل های ARM در نظر گرفته است

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

در حال حاضر ، تقریباً همه محصولات اپل به معماری ARM متکی هستند. تراشه های سری A مورد استفاده در چیپست های سری iPhone و M که سال گذشته برای مک معرفی شد بر اساس معماری ARM است. بنابراین به نظر می رسد غول مستقر در کوپرتینو کاملاً متعهد به استفاده از معماری ARM است. اما اکنون لیست مشاغل منتشر شده توسط اپل نشان می دهد که این شرکت ظاهراً به استفاده از تراشه های RISC-V نیز علاقه مند است.

برای افراد ناآگاه ، باید توجه داشت که RISC معماری منبع باز جایگزین ARM است. با این حال ، معماری ARM به نوبه خود بر اساس RISC است. یکی از مزایای استفاده از معماری RISC این است که هزینه تولید تراشه ها را کاهش می دهد در حالی که عملکرد نیمه هادی ها را افزایش می دهد. این واقعیت توضیح می دهد که چرا اپل احتمالاً به تراشه های RISC-V علاقه مند خواهد شد.

استفاده از معماری RISC بدیهی است که اپل دیگر مجبور به پرداخت هزینه مجوز استفاده از فناوری ARM نخواهد بود. اما وب سایت 9to5Mac اشاره می کند که این دیدگاه اشتباه است. تغییر در معماری یک گام بزرگ است و اپل سالها قبل از معرفی مکینتاشهای مجهز به تراشه M1 این کار را انجام داد.

در عوض ، به نظر می رسد لیست مشاغل اپل نشان دهنده تمایل شرکت برای استفاده از معماری RISC برای یادگیری ماشین ، الگوریتم های بصری و اهداف پردازش فیلم است. لیست مشاغل منتشر شده نیز متعلق به گروه Vector and Numerics اپل است. این دستگاه مسئول طراحی زیر سیستم های یکپارچه در محصولات اپل است. بنابراین ، علاقه اپل یا استفاده احتمالی از معماری RISC-V را می توان به عنوان یک یادداشت جانبی و نه یک یادداشت اصلی تفسیر کرد.

هنوز مشخص نیست که اتخاذ این رویکرد چه عواقبی خواهد داشت. اما توجه به عواقب آن جالب به نظر می رسد.

اپل تراشه های RISC-V را به عنوان جایگزینی برای مدل های ARM می نویسد. اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.