منو سایت

  • خانه
  • اپل بیش از مایکروسافت ، سونی و نینتندو از صنعت بازی سود می برد

اپل بیش از مایکروسافت ، سونی و نینتندو از صنعت بازی سود می برد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

بر اساس یک گزارش جدید ، اپل در صنعت بازیسازی سودآورتر از برخی از شرکت های بزرگ بازی سازی است. زیرا در سال مالی 2019 ، درآمد اپل از App Store بیشتر از درآمد ترکیبی نینتندو ، مایکروسافت ، Activision Blizzard و سونی بود.

نبرد حقوقی بین اپیک و اپل جزئیات زیادی از فعالیت های غول کوپرتینویی را فاش کرده است. این دستاورد به دلیل افشای شواهد زیادی در جریان تحقیقات و ارائه آن به دادگاه است. بخشی از گزارش دادخواهی به داده هایی اشاره می کند که به نظر می رسد درآمد بازی های اپل از بسیاری دیگر از بازیگران اصلی این صنعت پیشی گرفته است.

تحلیلگران وال استریت ژورنال سود عملیاتی اپل از بازی ها در سال 2019 را 8.5 میلیارد دلار تخمین می زنند. در طی این فرآیند ، کارکنان اپل گفتند که ارقام مورد نظر نادرست بوده و از واقعیت حاشیه سود شرکت فراتر رفته است. این گزارش ادعا می کند که درآمد اپل از صنعت بازی سازی حدود 2 میلیارد دلار بیشتر از کل حاشیه سود سونی ، اکتیویژن ، نینتندو و مایکروسافت در مدت مشابه 12 ماهه است.

داده های توسعه دهندگان بازی از پرونده های آنها استخراج می شود. در حالی که آمار مربوط به مایکروسافت بر اساس پیش بینی تحلیلگران است. اپل روز جمعه به وال استریت ژورنال گفت حاشیه سود عملیاتی مورد بحث در دادگاه بر اساس پیش بینی تحلیلگران محاسبه شده است و بسیاری از هزینه های کل مربوط به App Store نادیده گرفته شده است. در واقع ، این تجزیه و تحلیل شامل کلیه درآمدهای مربوط به بازی ها می شود و تنها بخش کوچکی از هزینه های احتمالی را در نظر می گیرد.

تحلیلگران معتقدند بازی ها بخش عمده ای از درآمد App Store هستند. این بیانیه بر اساس داده های جمع آوری شده توسط موسسه تحقیقات برج سنسور است. این شرکت تخمین زده است که درآمد اپل از App Store در سال گذشته 15.9 میلیارد دلار بوده است و 69 درصد این درآمد از بازی ها تأمین می شود. داده های دادگاه نشان می دهد که سود App Store سالانه 12.3 میلیارد دلار بوده که تقریباً یک پنجم کل سود عملیاتی اپل است.

صرف نظر از کیفیت تجزیه و تحلیل داده ها ، به نظر می رسد اپل یک بازیگر اصلی در صنعت بازی است. این شرکت همچنین عملکرد بهتری نسبت به برخی از شرکت های بزرگ کنسول بازی دارد.

ایوان گونزالس راجرز ؛ در حکمی که در 10 سپتامبر صادر شد ، قاضی حکم کرد که سهم اپل در بازار بازی بیش از 55 درصد است و این شرکت حاشیه سود بسیار بالایی دارد. اما Epic نتوانست ادعای خود در مورد انحصار غیرقانونی اپل را اثبات کند. با این حال ، Epic از حکم تجدید نظر کرد.

درآمد اپل از صنعت بازی بیشتر از درآمدهای ترکیبی مایکروسافت ، سونی و نینتندو است.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.