• خانه
  • اخبار
  • اپل با دولت روسیه مخالف است، برنامه رای گیری مخالفان را بازیابی می کند

اپل با دولت روسیه مخالف است، برنامه رای گیری مخالفان را بازیابی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل با دولت روسیه مخالف است، برنامه رای گیری مخالفان را بازیابی می کند


منتقد کرملین در زندان الکسی ناوالنی "رای گیری هوشمند" ap.

بزرگنمایی / برنامه «رای گیری هوشمند» آلکسی ناوالنی منتقد زندانی کرملین. (اعتبار: ناتالیا کولسنیکووا / گتی ایماژ)

اپل یک اپلیکیشن تحت حمایت الکسی ناوالنی، رهبر برجسته اپوزیسیون سیاسی روسیه را در فروشگاه اپلیکیشن روسی این شرکت احیا کرده است. اپل این اپلیکیشن را در سپتامبر گذشته، چند روز قبل از انتخابات پارلمانی روسیه، تحت فشار دولت روسیه دانلود کرد.

رای دهندگان روسیه در سپتامبر گذشته به پای صندوق های رای رفتند تا نمایندگان دوما، مجلس قانونگذاری روسیه را برای یک دوره پنج ساله انتخاب کنند. روسیه انتخابات آزاد و منصفانه ندارد، بنابراین هیچ کس انتظار نداشت که حزب روسیه متحد پوتین اکثریت خود را از دست بدهد. اما چهره‌های اپوزیسیون مانند ناوالنی هنوز انتخابات را فرصتی مهم برای ثبت مخالفت عمومی از رژیم پوتین می‌دانستند. برای کمک به احزاب مخالف روسیه در هماهنگی، ناوالنی اپلیکیشنی ایجاد کرده است که تاییدیه صدها نامزد را فهرست می کند.

واشنگتن پست گزارش داد که چند روز قبل از انتخابات، دولت روسیه نمایندگانی را به خانه‌های مدیران ارشد اپل و گوگل در روسیه فرستاد و خواستار حذف اپلیکیشن ناوالنی از فروشگاه‌های اپلیکیشن این شرکت شد. مقامات روسی می گویند که گروه ناوالنی یک سازمان “افراطی” است. دولت می گوید اگر اپل و گوگل ظرف 24 ساعت شرایط لازم را برآورده نکنند، رهبران روسی آنها به زندان خواهند رفت.

8 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات