• خانه
  • اخبار
  • اپل با آسان‌تر کردن یافتن AirTag‌های ناشناخته، با پیگیری AirTag مبارزه خواهد کرد

اپل با آسان‌تر کردن یافتن AirTag‌های ناشناخته، با پیگیری AirTag مبارزه خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل با آسان‌تر کردن یافتن AirTag‌های ناشناخته، با پیگیری AirTag مبارزه خواهد کرد


جعبه AirTag اپل روی میز ایستاده است.

بزرگنمایی / جعبه AirTag در فروشگاه اپل در 30 آوریل 2021 در سیدنی، استرالیا. (اعتبار: گتی ایماژ | جیمز دی. مورگان)

اپل روز گذشته به‌روزرسانی‌های AirTag را اعلام کرد که برای مبارزه با آزار و اذیت و سایر ردیابی‌های ناخواسته طراحی شده‌اند.

اپل گفت: “AirTag برای کمک به افراد برای یافتن وسایل شخصی خود ایجاد شده است، نه برای ردیابی افراد یا دارایی های دیگران، و ما به شدت هرگونه استفاده مخرب از محصولات خود را محکوم می کنیم.” سارقان از AirTags برای ردیابی خودروهای مدل بالا استفاده می کردند و تعقیب کنندگان از دستگاه هایی برای ردیابی زنان استفاده می کردند. آپدیت دیروز اپل اذعان کرد که این شرکت “گزارش هایی از عوامل بد تلاش برای سوء استفاده از AirTag برای اهداف مخرب یا مجرمانه دیده است.”

AirTag ها قبلاً دارای برخی ویژگی های ایمنی هستند، مانند بوق زمانی که یک روز از دستگاه های متصل خود دور بوده اند. آیفون‌ها همچنین هشدارهایی را برای AirTag‌های ناشناخته نزدیک دریافت می‌کنند. اما شنیدن صدای بوق دشوار است و زمان اخطارها به وضوح متفاوت است. در مقاله‌ای در نیویورک تایمز در ماه دسامبر، می‌گوید یکی از افرادی که ردیابی شده بود، «گفت که چهار ساعت پس از اینکه تلفنش برای اولین بار این ابزار جعلی را مشاهده کرد به او اطلاع داده شد»، در حالی که «بقیه گفتند چند روز طول کشید تا از یک AirTag ناشناخته مطلع شوند».

10 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات