• خانه
  • اخبار
  • اپل اولین نسخه بتای عمومی را برای iOS 16، iPadOS 16، macOS Ventura و موارد دیگر منتشر کرد.

اپل اولین نسخه بتای عمومی را برای iOS 16، iPadOS 16، macOS Ventura و موارد دیگر منتشر کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل اولین نسخه بتای عمومی را برای iOS 16، iPadOS 16، macOS Ventura و موارد دیگر منتشر کرد.


اپل اولین نسخه بتای عمومی را برای iOS 16، iPadOS 16، macOS Ventura و موارد دیگر منتشر کرد.

بزرگنمایی (اعتبار: اپل)

اپل اولین نسخه‌های بتا سال جاری iOS، iPadOS، macOS، watchOS، tvOS و HomePod را به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای عموم منتشر کرد، حدود یک ماه پس از اعلام همه به‌روزرسانی‌های جدید در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان. کاربران علاقه مند می توانند با Apple ID خود وارد سیستم شوند و پروفایل های نرم افزار ویژه دستگاه های پشتیبانی شده را دانلود کنند که به دستگاه ها امکان می دهد نسخه های بتا جدید را از طریق به روز رسانی نرم افزار دانلود و نصب کنند.

نسخه‌های بتای عمومی اپل نسبت به نسخه‌های بتای توسعه‌دهنده اولیه منتشر شده در WWDC کمی بیشتر آزمایش‌شده‌تر هستند. در این مورد، اولین نسخه بتای عمومی تقریباً مشابه است سوم بتا برای توسعه دهندگان ساخته شده است، بنابراین اپل مدتی زمان برای رفع اشکالات، اصلاح ویژگی ها و پاسخ به بازخورد توسعه دهندگان داشته است. نسخه‌های نهایی نرم‌افزاری که در پاییز دریافت می‌کنیم معمولاً به آنچه در این نسخه‌های بتا عمومی وجود دارد نزدیک‌تر هستند، فقط با باگ‌های کمتر (و گاهی اوقات یک یا دو ویژگی حذف شده که در زمستان یا بهار دوباره به سیستم‌عامل اضافه می‌شود).

با این حال، هشدارها همچنان هنگام نصب نرم افزار بتا اعمال می شوند. مطمئن شوید که نسخه‌های پشتیبان به‌روز دستگاه خود را دارید، از جمله پشتیبان‌گیری از همه فایل‌های بسیار مهم که در صورت بروز مشکل در مراحل نصب، نمی‌توانید از دست بدهید. همچنین باید از نصب نسخه‌های بتا بر روی دستگاه‌هایی که روزانه استفاده می‌کنید اجتناب کنید – اگر دستگاه پشتیبان یا لپ‌تاپ قدیمی‌تری دارید که کمتر از رایانه رومیزی خود استفاده می‌کنید، به جای آن از آنها استفاده کنید.

2 پاراگراف باقی مانده را بخوانید | نظرات