منو سایت

  • خانه
  • اپل از اتهام انحصار در پرونده Epic Games تبرئه شده است

اپل از اتهام انحصار در پرونده Epic Games تبرئه شده است

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

امروز ایوان گونزالس راجرز ؛ قاضی آخرین حکم خود را در مورد پرونده بین اپل و Epic Games صادر کرد. این حکم در قالب یک سند 185 صفحه ای صادر شده است. به گزارش وال استریت ژورنال ، حکم دادگاه اپل را از جلوگیری از فعالیت توسعه دهندگان برای جلوگیری از ارسال لینک یا ارتباط با کاربران و توضیح نحوه استفاده از بسترهای پرداخت خارج از اکوسیستم این شرکت منع کرد. در واقع ، قاضی گونزالس راجرز گفت توسعه دهندگان می توانند مشتریان خود را به سایر سیستم عامل های پرداخت در برنامه هدایت کنند. به این ترتیب ، کاربران می توانند بدون پرداخت 30٪ کارمزد خریدهای درون برنامه ای ، سیستم پرداخت درون برنامه ای اپل را دور بزنند.

به گفته قاضی ، اپل انحصاری نیست و موفقیت آن غیرقانونی نیست

بعد از اینکه Epic Games پیوند پرداخت درون برنامه ای خود را به بازی محبوب Fortnite اضافه کرد. در آگوست 2020 ، اپل این شرکت و بازی محبوب آن را از App Store خود حذف کرد. Epic قوانین اپل را نقض کرده است. قوانینی که توسعه دهندگان را ملزم به استفاده از سیستم پرداخت در برنامه اپل و پرداخت 30 درصد هزینه از محل معاملات خرید می کند. Epic سپس از اپل شکایت کرد و تصمیم قاضی دیروز اعلام شد.

قاضی حکم داد: “دادگاه دریافت که قوانین محدود کننده اپل اطلاعات مهم مصرف کنندگان را پنهان کرده و حق انتخاب غیرقانونی آنها را محدود کرده است. این حرکت ، همراه با سابقه نقض قوانین ضد تراست اپل ، نشان دهنده نقض شرکت است و ضرورت تصمیم ملی برای حذف چنین مقرراتی را توجیه می کند. “از سوی دیگر ، وی گفت:” بر اساس شواهد ارائه شده ، دادگاه در نهایت نمی تواند اپل را متهم به انحصار و نقض قوانین ضد تراست فدرال یا ایالتی کند. “

حرکت Epic برای ارائه پیوند پرداخت خود برای Fortnite باعث می شود که اپل بازی محبوب را از App Store حذف کند

قاضی اظهار نظر محکمی کرد که احتمالاً اپل را نیز خوشحال می کند. وی گفت: موفقیت غیرقانونی نیست. درآمد تقریبی 64 میلیارد دلاری App Store در سال 2020 گواهی قوی بر موفقیت اپل است. این غول ساکن کوپرتینو در پی حکم دادگاه بیانیه ای صادر کرد: “امروز ، دادگاه اطلاعات قبلی ما را تأیید کرد. App Store قوانین ضد تراست را نقض نکرده است. ما همچنان متعهد هستیم که کاربران را در امنیت و قابلیت اطمینان App Store احساس اطمینان کنند. این پلتفرم از جامعه بزرگی از توسعه دهندگان و بیش از 2.1 میلیون شغل در ایالات متحده پشتیبانی می کند. “کشوری که قانون در آن برای همه یکسان اعمال می شود.” در این رابطه ، کیت آدامز ؛ مشاور عمومی اپل گفت: “ما از تصمیم دادگاه بسیار خوشحالیم و آن را یک پیروزی بزرگ برای اپل می دانیم.”

تیم سوینی ؛ مدیرعامل Epic در توییتر نوشت: “نبرد ادامه خواهد یافت.” حکم امروز پیروزی توسعه دهندگان یا کاربران نیست. وقتی Epic بتواند سیستم پرداخت درون برنامه ای خود را به همراه بستر پرداخت اپل در رقابت عادلانه ارائه دهد. Fortnite به App Store باز می گردد. این باعث صرفه جویی در هزینه مصرف کنندگان می شود. “

Epic می خواهد مجوز App Store را در کنار هم صادر کند

پل سوانسون ؛ وکیل ضدتراست از Holland & Hart LLP با تجزیه و تحلیل نتیجه تصمیم دادگاه گفت: “غول فناوری نگاهی به پرونده داشت. زیرا نتیجه نشان دهنده موقعیت قوانین ضد تراست در برابر اکوسیستم موفق و بسته اپل است. به نظر ما ، اظهار نظر در مورد این جمله کمی پیچیده است. من معتقدم که نتیجه نهایی این است که موفقیت غیرقانونی نیست و یک اکوسیستم بسته مانند اپل با سایر سیستم عامل های بازی موبایل رقابت می کند. این غیرقانونی نیست. “

قاضی راجرز در این حکم گفت: “دادگاه دریافت که بازار در این زمینه شامل معاملات بازی های دیجیتالی تلفن همراه است و هیچ ربطی به دسته کلی بازی ها یا سیستم عامل داخلی خود اپل در رابطه با App Store ندارد.” وی افزود: بازار بازی های موبایل یک صنعت 100 میلیارد دلاری است. وسعت این بازار انگیزه Epic Games را برای این کار توجیه می کند. نفوذ به سایر بخش های بازار بازی های ویدئویی و تسلط بر بازار بازی های موبایل یکی از اهداف آینده Epic است و سیاست های اپل مانعی برای این امر خواهد بود.

حماسه همچنین از قاضی خواست اپل را مجبور به مجوز App Store توسعه دهندگان برنامه کند. با این حال ، اپل نگرانی های امنیتی را دلیل عدم صدور چنین مجوزی عنوان کرد. در نهایت ، قاضی به نفع اپل رای داد.

تبرئه اپل در مورد انحصار Epic Games برای اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.