• خانه
  • اخبار
  • اپل از اتحادیه اروپا به دلیل ممانعت از دسترسی رقبای Apple Pay به فناوری NFC آیفون انتقاد کرده است

اپل از اتحادیه اروپا به دلیل ممانعت از دسترسی رقبای Apple Pay به فناوری NFC آیفون انتقاد کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل از اتحادیه اروپا به دلیل ممانعت از دسترسی رقبای Apple Pay به فناوری NFC آیفون انتقاد کرده است


مارگرت وستاگر، معاون اجرایی کمیسیون اروپا در یک کنفرانس مطبوعاتی صحبت می کند.  پس زمینه پشت آن می گوید

بزرگنمایی / مارگرته وستاگر، معاون اجرایی کمیسیون اروپا در 2 می 2022 در بروکسل، بلژیک با خبرنگاران صحبت کرد. (اعتبار: گتی ایماژ | تیری موناس)

کمیسیون اروپا روز دوشنبه اعلام کرد که اپل از موقعیت مسلط خود سوء استفاده می کند تا به Apple Pay برتری نسبت به رقبا در آیفون و سایر دستگاه های iOS بدهد. EC در بیانیه ای اعتراضی نظر خود را به اپل اطلاع داد.

EC گفت: این یافته اولیه “تصمیم اپل را برای جلوگیری از دسترسی توسعه دهندگان برنامه کیف پول تلفن همراه به سخت افزار و نرم افزار لازم (“ورودی NFC”) در دستگاه های خود به نفع راه حل Apple Pay خود به چالش می کشد. مارگرت وستاگر، معاون اجرایی EC گفت: «ما نشانه‌هایی داریم که نشان می‌دهد اپل دسترسی شخص ثالث به فناوری‌های کلیدی مورد نیاز برای توسعه راه‌حل‌های رقابتی برای مجموعه‌های دستگاه‌های تلفن همراه اپل را محدود کرده است.»

EC گفت: فناوری “Tap and Go” که از ارتباطات میدان نزدیک (NFC) استفاده می کند، “امکان ارتباط بین تلفن همراه و پایانه های پرداخت در فروشگاه ها را فراهم می کند.” اما «Apple Pay تنها راه حل کیف پول تلفن همراه است که می تواند به ورودی NFC مورد نیاز در iOS دسترسی داشته باشد. در بیانیه آمده است: «اپل آن را در اختیار توسعه دهندگان اپلیکیشن کیف پول موبایل شخص ثالث قرار نمی دهد.

8 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات