منو سایت

  • خانه
  • اپلیکیشن مخرب Squid Game از فروشگاه گوگل پلی حذف شده است

اپلیکیشن مخرب Squid Game از فروشگاه گوگل پلی حذف شده است

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

این روزها سریال تلویزیونی Squid Game که محصول نتفلیکس است، شهرت جهانی پیدا کرد. اگرچه انتشار فصل اول این سریال مدتی پیش به پایان رسید، اما همچنان می توان پس لرزه های ناشی از انتشار آن را روی صفحه نقره ای حس کرد. با توجه به موفقیت بسیار زیاد سری بازی Squid، توجه بسیاری از افرادی که قصد کسب درآمد با استفاده از نام، تاریخچه و موضوع این مجموعه را دارند، از جمله توسعه دهندگان اپلیکیشن، مورد توجه این سری محبوب قرار گرفته است.

صدها اپلیکیشن مربوط به سری بازی های Squid قبلا طراحی شده اند و فروشگاه گوگل پلی بیش از 200 مورد از آن ها را در خود جای داده است که در مجموع بیش از یک میلیون بار در سراسر جهان دانلود شده است.

بهره برداری و کلاهبرداری از سری بازی Squid Game

متأسفانه محبوبیت گسترده این مجموعه فرصت بسیار خوبی را برای کلاهبرداران ایجاد کرده است تا از آن نهایت استفاده را ببرند و با انتشار تبلیغات مخرب کسب درآمد کنند. این دقیقا همان چیزی است که در مورد یک اپلیکیشن ویژه بر اساس سری بازی Squid که در فروشگاه گوگل پلی در دسترس عموم قرار گرفت، اتفاق افتاد. شایان ذکر است که این اپلیکیشن به دلیل آلودگی به بدافزار از این فروشگاه حذف شد.

به لطف یک محقق امنیت سایبری به نام لوکاس استفانکو، مشخص شد که اپلیکیشن «Squid Wallpaper 4K HD» ابزارهای لازم را برای ارسال تبلیغات مخرب یا ایجاد اشتراک های ناخواسته در اختیار هکرها قرار می دهد. به عبارت دیگر، هکرها تله های منظمی برای به دام انداختن مصرف کنندگان راه اندازی کرده اند که در نهایت منجر به سرقت پول یا اطلاعات مصرف کننده می شود.

توئیت لوکاس استفانکو در مورد عفونت با نرم افزار Squid Wallpaper 4K HD

بدافزار مورد استفاده هکرها که «جوکر» نام دارد، پیش از این در دیگر اپلیکیشن های فروشگاه گوگل پلی دیده شده بود. استفانکو اعتراف می کند که برنامه Squid Wallpaper 4K HD قبل از حذف شدن از فروشگاه Google Play روی حدود 5000 گوشی هوشمند نصب شده است. وی به کسانی که قبلاً این برنامه را بر روی گوشی های هوشمند خود نصب کرده اند، توصیه کرد که سریعاً آن را حذف کرده و از آنتی ویروس برای اسکن دستگاه های تلفن همراه خود برای یافتن ویروس استفاده کنند.

نکته اخلاقی این رویداد چیست؟

توصیه می شود کاربران حتی اگر اپلیکیشنی را از فروشگاه رسمی گوگل پلی دریافت می کنند، قبل از دانلود آن را به دقت بررسی کنند تا از سالم بودن آن مطمئن شوند. لازم به ذکر است که اپلیکیشن های مشابه نسخه اصلی اپلیکیشن در همه جا یافت می شوند، بنابراین کمی احتیاط بیشتر می تواند به شما کمک کند تا از حریم خصوصی خود محافظت کنید.

علاوه بر این، با توجه به اتفاقاتی که در مورد نرم افزار فوق افتاد، مشخص است که کلاهبرداران و هکرها اغلب به اپلیکیشن هایی مانند دانلود پس زمینه برای گوشی های هوشمند روی می آورند که می تواند تا حد امکان کاربران را جذب کند.

اپلیکیشن مخرب Squid Game که از فروشگاه گوگل پلی حذف شد، اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.