• خانه
  • اخبار
  • اوکراین می‌خواهد روسیه از سیستم‌های بزرگ اینترنتی قطع شود – کارشناسان می‌گویند این ایده بدی است

اوکراین می‌خواهد روسیه از سیستم‌های بزرگ اینترنتی قطع شود – کارشناسان می‌گویند این ایده بدی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اوکراین می‌خواهد روسیه از سیستم‌های بزرگ اینترنتی قطع شود - کارشناسان می‌گویند این ایده بدی است


نقشه ای از جهان با خطوط درخشان که نشان می دهد کشورها چگونه از طریق اینترنت جهانی به هم متصل هستند.

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Getty Images | Yuichiro Chino)

یک مقام دولتی اوکراین روز دوشنبه از گروه غیرانتفاعی که سیستم نام دامنه اینترنتی (DNS) را نظارت می‌کند، خواست تا سرورهای ریشه DNS در روسیه را خاموش کرده و دامنه‌های روسی مانند .ru، .rf و .su را لغو کند. نامه به ICANN (شرکت اینترنتی برای نام‌ها و شماره‌های اختصاص‌یافته) در اینجا منتشر شد و ICANN تأیید کرد که نامه را دریافت کرده است.

چندین کارشناس اینترنت می گویند که اعطای درخواست اوکراین ایده بدی خواهد بود. مدیر عامل بیل وودکاک از Packet Clearing House، یک سازمان بین المللی غیرانتفاعی که پشتیبانی عملیاتی و امنیت نقاط مبادلات اینترنتی و هسته سیستم نام دامنه را فراهم می کند، نوشت. موضوع توییتر به عنوان یک اپراتور زیرساختی حیاتی، تمایل من این است که بدون توجه به همدردی‌هایم، «نه لعنتی» بگویم.

در نامه ای که چند روز پس از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین ارسال شد، آمده است که “جنایت های وحشیانه” روسیه عمدتاً توسط ماشین تبلیغاتی روسیه امکان پذیر شده است، که از وب سایت هایی استفاده می کند که دائماً اطلاعات نادرست، سخنان نفرت انگیز، تحریک خشونت و پنهان کردن حقیقت در مورد جنگ را منتشر می کنند. اوکراین. اوکراینی زیرساخت های فناوری اطلاعات متحمل حملات متعددی از سوی روسیه شده است که توانایی شهروندان و دولت را برای برقراری ارتباط با مشکل مواجه کرده است.

17 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات